دسته‌بندی نشده

تداوم جاسوسی آمریکا از شهروندان این ‌بار با مجوز قضایی

دادگاهی در آمریکا به آژانس امنیت ملی این کشور اجازه داده جاسوسی در امور شخصی شهروندان و جمع آوری اطلاعات شخصی آنها را ادامه دهد.

خبرگزاری فارس: تداوم جاسوسی آمریکا از شهروندان این ‌بار با مجوز قضایی

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, بر اساس حکم دادگاه این آژانس می تواند مانند گذشته جمع اوری اطلاعات مربوط به مکالمات شهروندان و همین طور استراق سمع انها را ادامه دهد.

افشاگری های ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی امریکا جو منفی گسترده ای بر علیه جاسوسی کاخ سفید از امور خصوصی شهروندان در این کشور و همین طور جهان به وجود آورده است، به خصوص که مشخص شده دولت اوباما دسترسی مستقیم و آنی به سرورهای فیس بوک، گوگل، مایکروسافت ، یاهو و … داشته و به شیوه های مختلف در مورد کاربران آنها جاسوسی می کرده است.

اگر چه حکمی که از سوی دادگاه صادر شده استراق سمع مکالمات و افشای هویت کاربران را مجاز نمی شمارد، اما با توجه به رویه آژانس امنیت ملی آمریکا در  ۵ سال اخیر این نگرانی وجود دارد که آژانس یاد شده کماکان به تخلفات خود ادامه داده و اطلاعات شخصی کاربران را بررسی و جمع آوری کند.

انتظار می رود صدور مجوز یاد شده به اعتراض گسترده نهادها و سازمان های مدافع حقوق مدنی در آمریکا و همین طور برخی شرکت های فناوری و مخابراتی منجر شود که از زیر سوال رفتن اعتبار خود نگران هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا