دسته‌بندی نشده

تدوین بانک اطلاعات و نقشه gis برای فضاهای بی دفاع شهری

 

 

 

معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اتمام فرآیند شناسایی و تدوین فضاهای بی دفاع شهری خبر داد.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اتمام فرآیند شناسایی و تدوین فضاهای بی دفاع شهری خبر داد و گفت: برپایه این اطلاعات نقشه gis این اماکن تهیه شده که مبنای برنامه‌ریزی‌ها جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی قرار خواهد گرفت.

، دکتر سید محمدهادی ایازی ضمن بیان این مطلب افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که مدیریت فرهنگی شهر طی سال‌های گذشته دنبال کرده است، شناسایی فضاهای بی دفاع شهری و بررسی نقش این اماکن در کاهش آسیب‌های و بد اخلاقی‌های اجتماعی است.

وی گفت: با بررسی‌ها کمیسیون اجتماعی شهرداری و مطالعات انجام شده در حوزه فرهنگی و اجتماعی فضاهای بی دفاع شهری نظیر مکان‌هایی که به دلیل نبود جمعیت و در حاشیه بودن برای امنیت اجتماعی مخاطره آفرین هستند، شناسایی و بانک اطلاعات آنها به همت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تدوین شد.

طبق این گزارش ایازی ادامه داد: برپایه اطلاعات بدست آمده نقشه جی آی اس این اماکن تهیه شده که مبنای برنامه‌ریزی‌ها جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی خواهد بود. این نقشه در اختیار شهرداران مناطق و نواحی قرار می‌گیرد و آنها موظف به سیاستگذاری‌های لازم به منظور اتخاذ راهکارهای مناسب به منظور کاهش تاثیرات مخرب این مکان‌ها بر زندگی اجتماعی و سلامت شهری هستند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تبدیل فضاهای بی دفاع شهری به فضاهای فرهنگی و تفریحی را از دستاوردهای شهرداری تهران طی دوره اخیر عنوان کرد: احداث بوستان نهج البلاغه در رود دره فرحزاد و جوانمردان در رود دره کن بخشی از اقدامات و دستاوردهای شاخص شهرداری تهران در حوزه تبدیل مکان‌های پرخطر و تهدید کننده امنیت شهروندان به فضاهای تفریحی و فرهنگی هستند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا