دسته‌بندی نشده

تسخیر سیستم های hp توسط نفوذگر پاکستانی

شرکت HP جدیدترین قربانی حملات نفوذی اخیر است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، یک نفوذگر پاکستانی با انتشار اسناد و مدارکی ادعا کرده که به یکی از سرورهای ftp شرکت HP نفوذ کرده و ۹ گیگابایت اطلاعات به دست آورده است.

شرکت HP اعلام کرده که در حال بررسی این ادعاست. سرور مورد بحث متعلق به بخش ژاپن این شرکت می‎شود و اطلاعات بر روی آن به زبان ژاپنی است. در عین حال، شرکت HP احتمال اینکه این اطلاعات عمومی بوده را نیز بعید ندانسته است.

در بین اطلاعات منتشر شده توسط نفوذگر پاکستانی، تعداد زیادی فایل خبرنامه و اطلاعیه وجود دارد که حدس مسئولان HP مبنی بر اینکه این اطلاعات، سازمانی و مخفی نبوده است را تقویت می‎کند. البته در کنار این فایل‎ها، فرم های‎ تحویل محصولات HP به مشتریان مختلف نیز به چشم می‎خورد.

اینگونه نفوذها بیشتر برای کسب شهرت برای نفوذگر و ایجاد شرمندگی و خجالت برای شرکت قربانی است. در بسیاری از نفوذهای اخیر، این اتفاق بعد از مطرح شدن نام شرکت یا موسسه قربانی در رسانه‎های خبری، افتاده است. به عنوان مثال، نفوذ به موسسه “صندوق بین‎المللی پول” بعد از رسوایی مدیر صندوق به اتهام اعمال غیراخلاقی در رسانه‎ها، اتفاق افتاد. در روزهای اخیر نیز شرکت HP به دلیل تغییر مدیران سطح بالا در خبرها مطرح بوده است.

نکته‎ای که برای بسیاری از این قربانیان آزار دهنده است، استفاده از روش‎های ابتدایی و سوءاستفاده از نقاط ضعف ساده‎ای بوده که توسط نفوذگران بکار گفته شده‎اند. نکته‎ای که نشان دهنده ضعف عمده و بزرگ در بخش امنیت این شرکت ها و موسسات بین المللی و مشهور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا