دسته‌بندی نشده

تهدیدی جدی سیستم‌عامل‌های به روزنشده

سیستم‌عامل‌های به روزنشده تهدیدی جدی برای رایانه‌هاشبکه خبری دولت الکترونیک – پلیس فضای تبادل اطلاعات درباره به خطر افتادن رایانه‌های خانگی و سازمانی در صورت به روز نشدن سیستم‌عامل آنها، هشدار داد.

به تازگی آسیب‌پذیری‌هایی در نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل ‌ویندوز شناسایی شده است که کار هکر‌ها را برای ورود غیر مجاز به سیستم‌های رایانه‌ای راحت می‌کند.
پلیس فتا در این‌باره اعلام کرد: آپدیت‌هایی که هر از چند گاهی شرکت مایکروسافت برای پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز ارائه می‌دهد، می‌تواند در از بین بردن این حفره‌های امنیتی بسیار مفید و مؤثر باشد اما برخی از کاربران از برزورسانی سیستم‌عامل رایانه خود غافل شده و در اثر همین کم توجهی دچار مشکلات بزرگی می‌شوند.
اگرچه سرعت پایین اینترنت و هزینه بالای آن یکی از عواملی است که رغبت کاربران را برای بروزرسانی سیستم‌عامل رایانه‌های شخصی کاهش می‌دهد اما در هر صورت کاربران باید توجه داشته باشند که اگر سیستم‌عامل خود را بروز‌رسانی نکنند بیشتر از دیگران در معرض حمله هکرها خواهند بود.
پلیس فتا تاکید کرد: اکثر کاربران از نسخه‌های کرک شده آنتی ویروس‌ها استفاده می‌کنند و این آنتی ویروس‌ها نیز هیچ تضمینی برای آلوده نشدن سیستم کاربر ارائه نمی‌دهند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا