دسته‌بندی نشده

توزیع ۳ هزار سیم‌کارت در بین زلزله‌زدگان روستاهای محروم

مدیر کل ICT استان آذربایجان شرقی با اشاره به بازسازی ارتباطات در ۲۴۸ روستای استان از جمله روستاهای زلزله‌زده گفت: بیشترین تخریب در ارتباطات در زمان آواربرداری اتفاق افتاد.

خبرگزاری فارس: توزیع 3 هزار سیم‌کارت در بین زلزله‌زدگان روستاهای محروم

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, بهمن حسین‌زاده اظهار داشت: بعد از تشکیل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان آذربایجان شرقی، با گسترش همکاری با شرکت مخابرات استان و شرکت‌های تابعه در این استان برنامه‌ریزی‌های مدونی برای توسعه ICT پیاده شد .

وی گفت: نمونه بارز این همکاری‌ها در اجرای ترمیم و بازسازی ارتباطی مناطق زلزله‌زده در روستاها و شهرستان‌های اهر، هریس و ورزقان دیده شد.

حسین زاده افزود: این اداره کل به عنوان ریاست کارگروه ارتباطات و مخابرات شورای مدیریت بحران، توانست نقش موثری در بازسازی این مناطق به خصوص در حوزه ارتباطات ایفا کند.

مدیر کل ICT استان آذربایجان شرقی همچنین گفت: بیشترین تخریب از نظر ارتباط رسانی در زمانی که آواربرداری صورت می‌گرفت اتفاق افتاد.

وی همچنین از توزیع ۳ هزار سیم‌کارت در بین زلزله زدگان روستاهای محروم خبر داد و افزود: ۵ هزار کارت شارژ نیز در همان زمان بین زلزله زدگان توزیع شد.

وی گفت: ارائه ۲۴ کانکس به منظور تشکیل کلاس‌های آموزشی، برگزاری جلسات منظم با سایر سازمان‌های مرتبط، بازدید از مناطق زلزله زده، رفع خرابی‌ها، نصب BTS را از دیگر اقدامات این اداره کل است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: تجربیات ارزنده‌ای در کشور برای ارتباط رسانی در زمان بحران حاصل شده است.

وی همچنین از انعقاد قرارداد فیمابین وزارت ارتباطات و دانشگاه تبریز خبر داد تا بر اساس این قرارداد دانشگاه تبریز راهکارهای علمی را در اختیار وزارت قرار دهند تا در مواقع بحران وزارت ICT ارتباطات بی سیم را برقرار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا