دسته‌بندی نشده

توسعه اولویت وزارت ارتباطات، دولت الکترونیک و دفاتر خدمات روستایی

شاگنا- مهندس راسخ معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد حضور یافته بود گفت: توسعه دولت الکترونیک و دفاتر خدمات ارتباطی در روستاها از اولویت های اساسی دولت یازدهم، شخص رییس جمهور، وزیر و وزارت ارتباطات است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس راسخ روز چهارشنبه در این مراسم و طی یک سخنرانی گفت: دولت یازدهم بویژه شخص رییس جمهور بر لزوم توسعه بخش IT و ICT به عنوان یکی از مهمترین عناصر و پارامترهای توسعه پایدار در سایر بخش ها تاکید دارد.

وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز علاوه بر توسعه حوزه IT و دولت الکترونیک به دنبال ایجاد زیرساخت های توسعه ای در این بخش است.

راسخ با تاکید بر اینکه توسعه IT و فناورری اطلاعات خود مستلزم سه مولفه اساسی شامل ایجاد زیرساخت، مهارت آموزی و بهره وری مناسب است، یادآور شد: وزارت ارتباطات آماده همکاری برای آموزش کاربران این بخش در نقاط مختلف کشور است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی دیگر از اولویت های مهم دولت و این وزارتخانه تقویت و حمایت از شرکت های دانش بنیان در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری در کشور است.

وی ابراز داشت: وزارت ارتباطات نیز در این راستا برنامه ها و فعالیت های حمایتی از جمله اعطای تسهیلات و سایر کمک ها و حمایت های ویژه به این شرکت ها برای تبدیل دانش به سرویس و خدمات را پیش بینی کرده است.

وی بر لزوم توسعه فناوری اطلاعات و توسعه خدمات اینترنتی در روستاها به عنوان یک راهبرد مهم در امر توسعه پایدار گفت: این مهم علاوه بر ایجاد تعادل و کاهش شکاف خدماتی بین روستاییان و شهرها حتی منجر به مهاجرت های معکوس از شهر به روستاها نیز خواهد شد.

وی به یکی از اقدامات و کارکردهای مثبت وزارت ارتباطات در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: با همکاری مجلس و اهتمام ویژه دولت یازدهم در حوزه آی تی بخشی از منابع مالی حاصل از ارایه سرویس های مخابراتی و آی تی در کشور برای ایجاد زیرساخت های توسعه ای به خود این بخش تخصیص می یابد.

وی بر لزوم نهادینه کردن و ارایه راهبردهای عملی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز گفت: شاخص اصلی در اجرا و عملیاتی کردن برنامه ها و فعالیت های این وزارتخانه بر حول همین محور است.

راسخ تصریح کرد: اکنون توسعه بخش آی تی و تقویت آن، موتور محرک و پیشگام در توسعه همه جانبه کشور محسوب می شود.

همچنین در این مراسم معاون مدیریت و توسعه منابع انسانی استاندارکهگیلویه وبویراحمد نیز طی یک سخنرانی گفت: این استان با وجود موقعیت ها و ظرفیت های بالقوه فراوان اما در بسیاری از شاخص ها در رتبه های آخر کشور قرار دارد.

مجید محنایی افزود: در حوزه فناوری اطلاعات نیز استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه بیستم کشور است که لزوم حمایت های ویژه وزارت ارتباطات و دولت یازدهم در این راستا را می طلبد.

وی با اشاره به دیدار اخیر سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در این نشست مقرر شد بیش از ۷۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان از خدمات اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: همچنین در این نشست مقرر شد که این استان به عنوان یکی از استان های پایلوت در زمینه خدمات و فناوری های نوین ارتباطی در کشور منظور شود.

محنایی برخی محرومیت ها و عقب ماندگی های تاریخی استان کهگیلویه وبویراحمد در حوزه های مختلف عمرانی، اقتصادی ، خدماتی و زیرساختی را یادآور شد و گفت: اگر چه عمده نیازها و دغدغه ها تاکنون نیز در همین زمینه ها بود اما نباید خدمات نوپای فناوری های نوین نیز براین مشکلات به دلیل نبود زیرساختها افزوده شود.

وی به تغییر رویکرد و نیازهای جدید بویژه در حوزه خدمات فناوری های نوین و ارتباطات در سطح کشور اشاره کرد و خواستار بهره مندی بیشتر استان در این حوزه ها همپای با سایر استان های برخوردار کشور شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا