دسته‌بندی نشده

توسعه خدمات الکترونیک گامی موثری در بهبود فضای کسب و کار

اگنا- معاون حقوقی، امور دولت و مجلس و استانهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دنبال عملیاتی شدن ایجاد نهضت تولید نرم افزار، محتوا و جهش در ایجاد اشتغال در بخش ICTکشور هستیم.

به گزارش ICTPRESS، دکتر مرتضی براری شنبه شب در همایش کارگزاران دفاتر مخابراتی روستایی شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در سبزوار افزود: با تقویت شرکتهای دانش بنیان و صنعت ICT می توان ضمن کمک به حل مشکل اشتغال، زمینه استفاده از استعدادهای مختلف را نیز در این حوزه به خوبی فراهم  کرد.

وی توسعه خدمات الکترونیک را گام موثری در خلق ثروت و بهبود فضای کسب و کار و اشتغال توصیف و بیان کرد: به دنبال عملیاتی شدن ایجاد نهضت تولید نرم افزار، محتوا و جهش در ایجاد اشتغال در بخش ICT کشور هستیم.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به فراهم بودن زیرساختها و استفاده بهینه از آن ادامه داد : زیرساختها زمانی ارزش دارد که منجر به توسعه خدمت شود.

وی بر لزوم توانمندسازی نیروی انسانی مورد نیاز برای زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری نیز اشاره و بیان کرد: یکی از مهمترین نیازهای کشور توسعه خدمات الکترونیک است که باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

براری با اشاره به ظرفیت بالای نیروی انسانی در این حوزه افزود : وجود این دانشجویان در مراکز آموزش عالی فرصتی مناسب برای گام برداشتن در راستای فعالیت اقتصادی است لذا می بایست به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان افزایش دهنده بهره وری و رونق اقتصادی نگریست.

معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود : دولت یازدهم نسبت به توسعه خدمات الکترونیکی برای مردم توجه ویژه دارد.

وی در خصوص وضعیت مخابرات و اینترنت در خراسان رضوی و سبزوار نیز گفت : با توسعه پهنای باند اینترنت در شهرستان سبزوار هم اینک هیچ محدودیتی برای پهنای باند وجود ندارد.

براری افزود: تا دهه فجر امسال به ۱۳۲روستای دیگر در شهرستانهای سبزوار ،جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی به اینترنت نسل چهار مجهز می شوند که از این تعداد ۱۲۵ روستا بالای ۱۰ خانوار و بقیه زیر ۱۰ خانوار جمعیت دارند.

وی ادامه داد: سال گذشته دو هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه تلفن ۲۵ هزار روستای کشور هزینه شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : از ۲۲۲ روستای شهرستان سبزوار حدود ۴۲ روستا فاقد تلفن بودند که از این تعداد پارسال ۳۵ روستا به تلفن مجهز شدند و هم اینک هفت روستای دیگر باقی ماندند..

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا