دسته‌بندی نشده

توسعه فضای مجازی باید ضامن پیشرفت و حفظ هویت ملی باشد

انتظاریاگنا – دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: فضای مجازی باید بر مبنای ارزش های ایرانی اسلامی توسعه پیدا کند و این امر باید ضمن تضمین پیشرفت هویت ملی خودمان را حفظ کند.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ، محمدحسن انتظاری در مراسم انعقاد همکاری هم افزایی در راهبری پژوهش و آموزش های فضای مجازی در دانشگاه شهید بهشتی افزود: تحولات فضای مجازی بسیار سریع است و راهبری این فناوری پیشرفته با سازو کارهای سنتی میسر نخواهد بود.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی تمام عرصه های زندگی را در بر گرفته است اظهار کرد: این فناوری صرفا در بخش فناوری و اطلاعات تاثیرگذار نبوده و تمام گستره های اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی را در برگرفته است.

انتظاری با اشاره به اینکه این ابزار پیشرفته در غرب تولید شده و بازتولید این فرهنگ است گفت: فضای مجازی همه فعالیت ها اعم از اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی را متحول کرده و باید طرحی بر اساس مبانی ارزش های اسلامی و ملی برای استفاده صحیح و مناسب از این فناوری پیشرفته تدوین شود.

وی بر لزوم فعالیت های آکادمیک در این حوزه تاکید کرد و گفت: کار آکادمیک بر مبنای ارزش های اسلامی و ایرانی در این زمینه باید توسعه پیدا کند.رییس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید در راستای پاسخگویی به نیازهای اساسی جامعه حرکت کند، گفت: وقتی می توانیم علم به خصوص در حوزه علوم انسانی را گسترش دهیم که صاحب سبک برمبنای ارزش های دینی و ملی باشیم.

محمد مهدی تهرانچی رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز یکی از موضوعات مهم جامعه را فضای مجازی اعلام کرد و افزود: این موضوع از حاشیه به متن جامعه آمده و بدون علم و دانش نمی شود آن را مدیریت کرد.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه باید با بهره گیری از علم و دانش به سمت جلو حرکت کنیم، اظهار امیدواری کرد که زمینه انجام بیش از ۱۰۰ پژوهش در این دانشگاه فراهم شود تا از توان و ظرفیت دانشجویان برای پاسخگویی به نیازهای جامعه استفاده مناسب شود.

تفاهم نامه همکاری ‘ هم افزایی در راهبری پژوهش و آموزش فضای مجازی’ با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از مسوولان این دو مجموعه، منعقد شده است.
این تفاهم نامه در راستای همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی در حوزه فضای مجازی و براساس اولویت ها و با رویکرد هم افزایی در راهبری دانش و پژوهش فضای مجازی اسلامی و ایرانی منعقد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا