دسته‌بندی نشده

توصیه‌هایی برای وب‌گردی امن کودکان و نوجوانان

 

 

 

 

توصیه‌هایی برای وب‌گردی امن کودکان و نوجوانان

دسترسی کودکان به وب‌سایت‌هایی که محتوای آنها با سن‌شان تناسب ندارد چندان دشوار نیست. در “روز اینترنت امن‌تر” اتحادیه‌ی اروپا خواستار امنیت بیشتر برای کودکان در شبکه اینترنت و روشنگری بیشتر در مورد خطرهای آنلاین شده است. 
به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیکاز دویچه وله، اتحادیه اروپا (۱۱ فوریه ) به مناسبت “روز اینترنت امن‌تر” با برگزاری برنامه‌هایی ویژه در بیش از ۱۰۰ کشور، مدرسه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای گوناگون را به تلاش برای مبارزه با خطرهای آنلاین فراخوانده است.

برای نمونه در کشور آلمان پلاتفرمی با نام „کلیک سیف“ در راه ایمن‌تر کردن وبگردی فعالیت می‌کند. 

تنظیم توصیه‌هایی برای جوانان، پدر و مادرها و مربی‌های آموزشی و پرورشی به منظور وبگردی ایمن در “جنگل دیجیتال” از جمله برنامه‌های این پلاتفرم است که با ماموریت اتحادیه اروپا در آلمان پیش‌ می‌رود.

نقش پدر و مادر در وبگردی امن
پدر و مادرها چگونه می‌توانند به کودکان خود وبگردی ایمن را آموزش دهند؟ فراموش نکنید که از همان ابتدا به فرزندتان بگویید در دنیای شبکه باید خیلی محتاط بود. به کودک‌تان توضیح دهید که در اینترنت صفحه‌هایی وجود دارند که محتوای آن‌ها غیر اخلاقی، تهدیدکننده و حتی ترسناک است. 

به او بگویید که در دنیای اینترنت، مثلا در در جریان یک چت، امکان آشنایی ناخوشایند با کسانی را دارد که این آشنایی ممکن است پیامدهای خطرناکی برای او در پی داشته باشد. 

از فرزندتان قول بگیرید که هر گاه به محتوایی ناپسند در وب یا مواردی ناخوشایند در چت برخورد، پیش شما بیاید و از شما کمک بگیرد.

آیا کودک شما به تمامی توصیه‌های ایمنی شما گوش می‌دهد و آن‌ها را رعایت می‌کند؟ به او توضیح دهید و امیدوار باشید که به پندهای شما عمل می‌کند، اما او را در این “جنگل دیجیتال” تنها رها نکنید. از نرم‌افزارهایی که به شما امکان نظارت و کنترل فعالیت‌های فرزندتان را می‌دهند کمک بگیرید.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا