دسته‌بندی نشده

تولید قطعات فلزی با فناوری چاپ سه‌بعدی

آژانس فضایی اروپا با معرفی پروژه AMAZE، فناوری چاپ سه بعدی را وارد عصر فلز کرد.

148-14.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,توسعه فناوری چاپ سه بعدی برای ساخت قطعات فلزی با همکاری محققان آژانس فضایی اروپا (ESA)، اتحادیه اروپا و همچنین شرکای صنعتی و دانشگاهی انجام و پیش‌بینی می‌شود که نخستین روش تولید در مقیاس بزرگ تا پنج سال آینده کاربردی شود.

 پروژه AMAZE‌ انقلابی در فناوری چاپ سه بعدی و حرکت از چاپ و تولید محصولات پلاستیکی به سمت چاپ سه بعدی قطعات فلزی محسوب می‌شود.

 در این پروژه از فناوری چاپ سه بعدی برای تولید قطعات فلزی هواپیما، فضاپیما، موتور جت و برنامه‌های کاربردی همجوشی هسته‌ای استفاده خواهد شد.

 بر اساس اعلام مقامات آژانس فضایی اروپا، قطعات فلزی تولید شده با فناوری چاپ سه بعدی قادر به تحمل دمایی تا سه هزار و ۵۰۰ درجه سانتیگراد خواهد بود که محدودیت‌های موجود در استفاده از قطعات پلاستیکی چاپ سه بعدی را از بین می‌برد.

 از اهداف اصلی این پروژه، کاهش ضایعات و هزینه‌های تولید عنوان شده است؛ همچنین این فناوری توانایی مهندسان برای تولید قطعات مختلف که با روش‌های سنتی امکانپذیر نیست را افزایش می‌دهد.

 برای ایجاد یک زنجیره تأمین صنعتی قابل اعتماد، بزودی کارخانه‌هایی در کشورهای فرانسه، آلمان، نروژ، ایتالیا و انگلیس راه‌اندازی خواهند شد.

 مقامات آژانس فضایی اروپا (ESA) روز سه شنبه ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) در موزه علوم لندن جزئیات پروژه AMAZE را اعلام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا