دسته‌بندی نشده

جایزه صد هزار دلاری مایکروسافت برای چیست؟

 

 

 

microsoft Logoپس از آنکه گوگل و موزیلا به متخصصانی که حفره‌های امنیتی نرم افزارهایشان را شناسایی کردند جوایزی اهدا کردند، مایکروسافت هم به فکر تقلید از این طرح افتاده است.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک؛ مایکروسافت اعلام کرده که بابت شناسایی مشکلات امنیتی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف خود و به خصوص سیستم عامل ویندوز و مرورگر IE تا صد هزار دلار جایزه به برنامه نویسان و کارشناسان امنیتی جایزه می دهد.

مایکروسافت روز چهارشنبه هفته گذشته به دنبال شناسایی سه حفره خطرناک در سیستم عامل ویندوز ۸٫۱ و همین طور مرورگر IE11 به افرادی که این حفره‌ها را شناسایی کرده بودند، جایزه اعطا کرد.

این شرکت همچنین می‌گوید بابت ارائه بهترین ایده‌های دفاعی و امنیتی تا ۵۰ هزار دلار جایزه اعطا می کند. مایکروسافت در صورت شناسایی حفره های امنیتی در مرورگر Internet Explorer 11 که فعلا نسخه بتای آن عرضه شده بین ۵۰۰ تا ۱۱ هزار دلار جایزه اعطا می کند.

مدیران مایکروسافت امیدوارند با اجرای طرح یاد شده ویندوز ۸٫۱ و Internet Explorer 11 با حداقل اشکال و آسیب پذیری عرضه شوند. هر دو برنامه قرار است تا قبل از آغاز سال ۲۰۱۴ در دسترس علاقمندان قرار بگیرند.

البته این شرکت پیش از این در مسابقات هکرها هم جوایز بزرگی اهدا کرده است. برای مثال تصویر بالا جایزه ۲۰۰٫۰۰۰ دلاری مایکروسافت به واسیلیس پاپاس را نشان می دهد که در رویداد Blue Hat Prize سال گذشته اهدا شده است.

حفره‌های امنیتی

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا