دسته‌بندی نشده

جزئیات حضور آنلاین وزیر ارتباطات در شبکه های اجتماعی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین حضور خود در ۴ شبکه اجتماعی داخلی، با ۱۰ هزار کاربر از شبکه های اجتماعی داخلی گفتگو کرد و به نظرات آنها پاسخ داد.

شبکه اجتماعی

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، محمود واعظی از ساعت ۱۳ امروز یکشنبه ۱۷ أذر به صورت آنلاین در ۴ شبکه اجنماعی داخلی زیگور، آپارات، تبیان و کلوب دات کام حاضر و به سوالات مخاطبان پاسخ داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابراز خرسندی از حضور در این شبکه ها، شبکه های مجازی را مجرایی برای دریافت مستقیم نظرات مردم دانست و اظهار داشت: حضور من در شبکه های اجتماعی داخلی بیانگر مخالفت با شبکه های خارجی نیست بلکه هر چیزی که دسترنج ایرانی هاست اولویت ماست؛ بر همین اساس یکی از اولویت های بنده تشویق دوستانم است که صفحه باز کنند و به این امید که همه ایرانیان در همه جای دنیا به شبکه های داخلی بپیوندند و حتی بتوانیم اعضای خارجی هم داشته باشیم.

براساس این گزارش، موضوع پهنای باند و سرعت یکی از مباحثی بود که مورد توجه کابران برخط شبکه های اجتماعی قرار گرفت و دکتر واعظی با بیان اینکه به منتقدان حق می دهم تصریح کرد: از منتقدان می خواهم یک سال فرصت دهند تا به مرور نواقص برطرف شود و در تلاش هستیم تا در ۱۰۰ روز آینده، ۴۰ گیگابایت به ظرفیت پهنای باند موجود اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه میدانیم به هیچ وجه این افزایش پاسخ گوی مطالبات مردم نیست گفت: در مجموع می خواهیم ظرفیت و کیفیت اینترنت را افزایش دهیم و با شرکتهای خصوصی تعاملی داشته باشیم که قیمت و تعرفه ها را پائین بیاورند تا همگان بتوانند استفاده کنند.

موضوع فیلترینگ برخی شبکه های اجتماعی خارجی از دیگر مباحث مورد توجه کاربران بود که دکتر واعظی در پاسخ یه این سوال کاربران تصریح کرد: همانند بقیه کشورها که فیس بوک را براساس قوانین خود اداره می کنند، فکر می کنم باید حتما برای شبکه های اجتماعی با توجه به محدودیت هایی که دستگاههای نظارتی قائل هستند مذاکراتی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که این یک فرصت اقتصادی است که در اختیار آنها قرار می گیرد ادامه داد: باید حتما با کشور ما تعامل کنند و منافع ملی ما را در نظر بگیرند و بخشی از آنها که با مسائل فرهنگی ما همخوانی ندارد و مناسب نیست، کنترل شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه موضوع فیلترینگ در اختیار وزارت ارتباطات نیست تصریح کرد: سیاست های فیلترینگ که در حال اجرا است همان سیاست های گدشته است که دست دولت هم نیست و در کمیته تعیین مصادیق بررسی میشود.

وی افزود: ما به عنوان یک عضو از ۱۳ عضو کمیته فیلترینگ تلاش خود را میکنیم که مشکلات حل شود و باید سعی کنیم قوانین سختگیرانه نباشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به مشکلات کاربران در خصوص کم فروشی اینترنت و مشکلات سرعت کم ارائه شده گفت: به منظور تست واقعی سرعت و کیفیت اینترنت کاربران می توانند با مراجعه به شبکه سنجش سرعت سازمان فناوری اطلاعات ایرات در سایت مرکز متما به نشانی http://www.matma.ir ضمن انجام تست مربوطه در صورت شکایت در وضعیت سرعت ارایه دهنده خدمات نسبت به اعلام شکایت از طریق ثبت تیکت اقدام نمایند. همکاران من این شکایت ها را بررسی و از اپراتور پی گیری خواهند کرد.

وزیر ارتباطات از کاربران شبکه های اجتماعی خواست تا به دو پرسش پاسخ دهند.

چگونه برای شبکه های داخلی اعتماد سازی کنیم و با مشخصات خود وارد شویم ؟

سوال دوم من این است که چگونه وقتی که برای این ارتباط میگذاریم بیشتر مفید و مثمر ثمر باشد ؟

قرار است در صورت دریافت نتیجه مثبت از این حضور آنلاین، وزیر ارتباطات عضویت در شبکه های داخلی را به رئیس جمهور و سایر اعضای دولت پیشنهاد دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا