دسته‌بندی نشده

جزئیات سخن مهندس محمد حسن انتظاری درخصوص توسعه آینده کشور در گرو فضای مجازی است

دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی بخش مهمی از توسعه آینده کشور و یکی از راه حل های اصلی چالش های پیش رو را مرتبط با فضای مجازی دانست.

به گزارش شبکه دولت الکترونیک از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، مهندس محمد حسن انتظاری افزود: خودداری از ورود در امور اجرایی، برنامه ریزی در امور راهبردی و طراحی برنامه های کلان و ملی و همکاری با دستگاه های اجرایی را از جمله اقدامات شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی است.

مهندس محمدحسن انتظاری شب گذشته با حضور رییس جمهوری و با رأی اکثریت اعضای شورای عالی فضای مجازی به سمت دبیری این شورا و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور انتخاب شد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت شورایعالی فضای مجازی گفت: از نظر ایشان فضای مجازی یک بخش مهمی از توسعه آینده کشور است و چالش هایی که بعضا در جامعه با آن دست به گریبان هستیم با توسعه فضای مجازی کشور به طور هدفمند و یکپارچه حل خواهد شد.

انتظاری درباره برنامه هایی که باید در مرکز ملی فضای مجازی در کشور دنبال شود، گفت: ساختار مرکز ملی فضای مجازی باید به گونه ای مورد بازنگری قرار گیرد که نسبت به پیاده کردن اهداف شورای عالی فضای مجازی رویکردی راهبردی داشته باشد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره برنامه های مرکز ملی فضای مجازی در خصوص ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور نیز گفت: این مرکز در واقع بحث هماهنگی و هدایت جریان های مرتبط را به عهده دارد و موضوع طراحی کلی شبکه در لایحه راهبردی را اجرا خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: اینکه چه خدماتی در این شبکه به شهروندان و دستگاه های مختلف ارائه شود و همچنین ارتباط اینها با شبکه جهانی چگونه باید باشد، مسائلی است که در مرکز ملی فضای مجازی با همکاری همه دستگاهها تدوین می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا