دسته‌بندی نشده

جلسات دو طرفه شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات ابهامات را رفع می‌کند

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: مسلما در ابتدای کار، ابهاماتی درباره وظایف و رسالت‌ بخش‌های مختلف وجود دارد که رفته‌رفته و با برگزاری جلسات بیشتر می‌توان شبهه و ابهامات را برطرف کرد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, دکتر حمید شهریاری با بیان اینکه از اولویت‌های اصلی وزیر ارتباطات تبعیت از مقام معظم رهبری است که این بسیار ارزشمند است، درباره برخی اظهارنظرها درباره جایگاه شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: مسلما در ابتدای کار، ابهاماتی درباره وظایف و رسالت‌ بخش‌های مختلف وجود دارد که رفته‌رفته و با جلسات بیشتر می‌توان شبهه و ابهامات را برطرف کرد.
وی افزود: شورای عالی فضای مجازی طبق فرمایش مقام معظم رهبری شکل گرفته و دارای جایگاه والایی است و با توجه به اینکه اولویت اصلی آقای واعظی تبعیت از ایشان است، ما هم به عنوان مسوولی در این حوزه کمک می‌کنیم که هم شورا و هم وزارتخانه تایید و تثبیت شود.
وی درباره اینکه برخی گمان می‌کنند شورای عالی فضای مجازی درصدد ورود به مباحث اجرایی است، گفت: به هیچ عنوان چنین نیست و حدود اختیارات این شورا طبق قانون است و موضوعاتی که از آن خارج می‌شود، چکیده فعالیت‌های کارشناسی شده در کمیسیون‌های ذی‌ربط آن است؛ در بسیاری از بخش‌ها حدود اختیارات مشخص کرده که در این موضوع شورا باید ورود کند و در مابقی مباحث وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که این به معنای تداخل در کار هم نیست.
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی درباه اولویت‌های مهم و اصلی که وزارت ارتباطات برای شروع کار باید مد نظر قرار دهد، گفت: توسعه فیبرنوری با هدف بسط شبکه ملی اطلاعات باید بالاترین دغدغه وزارت ارتباطات باشد چراکه این شبکه توسعه چشم‌گیری را در بخش‌های اقتصادی و علمی در کشور به وجود می‌آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا