دسته‌بندی نشده

حفره جدید امنیتی در اندروید کشف شد.

AndroidSecurity00یک مؤسسه امنیتی از شناسایی حفره خطرناکی در سیستم عامل اندروید خبر داده که تمامی دستگاه‌های مجهز به این سیستم عامل در برابر آن آسیب پذیر هستند.

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک ؛ این آسیب پذیری به گونه‌ای است که به هکرها امکان می‌دهد به داخل تمامی دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید که در چهار سال اخیر ساخته شده نفوذ کنند و اطلاعات کاربران را بخوانند، به کلمات عبور آنها دسترسی پیدا کنند و تمامی کارکردهای گوشی‌های هوشمند اعم از تبادل پیامک، برقراری تماس های تلفنی یا روشن کردن دوربین گوشی را کنترل کنند.

با توجه به اینکه در حال حاضر حدود ۹۰۰ میلیون گوشی و تبلت مجهز به آندروید در سراسر جهان وجود دارد، آسیب پذیری یاد شده تبعات زیادی خواهد داشت.

این تروجان هم می‌تواند به برنامه های مختلف گوشی دسترسی یابد و پیامک ها و اسناد و … را قرائت کند، تمامی اطلاعات ورود به حساب های کاربری را ذخیره و دریافت کند و به طور خلاصه گوشی شما را به کنترل کامل خویش درآورد. آسیب‌پذیری یاد شده ناشی از نحوه تایید برنامه‌های اندرویدی در این سیستم عامل است.

شرکت امنیتی Bluebox می‌گوید جزییات این مساله را از ماه فوریه در اختیار گوگل گذارده و قرار است گوگل در این زمینه با شرکای تجاری و کاری خود مشورت و آنها را در جریان قرار دهد. ظاهرا شدت و ضعف این خطر تا حد زیادی بستگی به مدل گوشی و تبلت و کارخانه سازنده آن دارد.

Bluebox به کاربرانی که از شرایط گوشی خود و سیستم عامل اندروید آن اطلاع ندارند هشدار داده که در زمان نصب برنامه‌های جدید کاملا هشیار باشند و از نصب برنامه‌های مشکوک با طراح ناشناخته خودداری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا