دسته‌بندی نشده

حمله سایبری به ۵۰ میلیون مشترک سایت معاملات LivingSocial

حمله سایبری به 50 میلیون مشترک سایت معاملات LivingSocialسایت معاملات روزانه LivingSocial که مدیریت آن را شرکت آمازون برعهده دارد در سیستم رایانه‌ای خود مورد حملات شدید سایبری قرار گرفت.

به گزارش ایتنا، این حملات سایبری بیش از ۵۰ میلیون مشتری این سایت را که دفتر مرکزی آن در شهر واشنگتن واقع شده است، تحت تاثیر قرار داد و آن را مجبور کرد رمز عبور تمام مشترکان خود را تغییر دهد.

این طور ک منابع آگاه گزارش داده‌اند، تمام شرکت‌هایی که با فروشگاه اینترنتی LivingSocial کار می‌کنند آلوده شده‌اند و در این فرآیند فقط تایلند، کره، اندونزی و فیلیپن از حملات یاد شده آسیب ندیده‌اند.

این شرکت از بعد از ظهر روز جمعه شروع به ارسال پست الکترونیکی به تمام مشترکان خود کرد و به آنها توضیح داد که باید هرچه سریع‌تر رمز عبور خود را تغییر دهند.

“تیم اوشواگنسی”(Tim O’Shaughnessy) مدیرعامل شرکت LivingSocial در یکی از این پست‌های الکترونیکی توضیح داد: «ما به تازگی یک حمله شدید سایبری روی سیستم‌های رایانه‌ای خود را تجربه کرده‌ایم و این جریان باعث شده است تا برخی کاربران به سرویس‌های ما دسترسی نداشته باشند. ما با مقامات قضایی وارد مذاکره شده‌ایم تا به کمک آن‌ها بتوانیم منبع این حملات را هرچه سریع‌تر پیدا کنیم».

این مرکز توضیح داد که اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری کاربران سرقت نشده است و این اطلاعات در یک سرور مجزا ذخیره شده‌اند.
در حالی که گفته می‌شود هکرها رمز عبور تمام کاربران را سرقت کرده‌اند، باید توجه داشت که تمام آنها رمزگذاری شده‌اند و به صورت درهم نگهداری شده‌اند و به همین خاطر استفاده هکرها از آنها به سادگی انجام نمی‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا