دسته‌بندی نشده

خسارات حملات سایبری طی یک سال گذشته ۳ برابر شد

خسارات حملات سایبری طی یک سال گذشته 3 برابر شد

کارشناسان اعلام کردند طی یک سال گذشته میزان حملات هکرها به مالکیت‌های معنوی ارزشمند و اطلاعات کاربران افزایش چشمگیری یافته است و در همین راستا طی یک سال گذشته هزینه‌های مربوط به حملات سایبری به شرکت‌های بریتانیایی سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک،‌ وزارت بازرگانی، نوآوری و مهارت بریتانیا با انتشار گزارشی توضیح داد طی سال ۲۰۱۲ میلادی ۸۷ درصد شرکت‌های کوچک و ۹۳ درصد سازمان‌های بزرگ بریتانیا دست‌کم یک نوع حمله سایبری را تجربه کردند.

در این گزارش آمده است که هزینه‌ها و خسارات ناشی از حملات سایبری به شرکت‌های بریتانیایی سالانه میلیاردها پوند محاسبه می‌شود و طی یک سال گذشته سه برابر شده است.

بدترین نوع این حملات طی سال گذشته میلادی به هر یک از شرکت‌های کوچک بریتانیایی به طور میانگین ۵۰ هزار پوند خسارت وارد کرد و آن دسته از سازمان‌هایی که بیش از ۲۵۰ کارمند داشتند در جریان این حملات به‌طور میانگین ۶۵۰ هزار پوند خسارت دیدند.

این گزارش همچنین نشان داد نیمی از حملات سایبری سال گذشته مجدد تکرار شده‌اند و به طور میانگین هر یک از سازمان‌های بزرگ بریتانیا در سال گذشته با ۱۱۳ حمله و هر یک از سازمان‌های کوچک با ۱۷ حمله مواجه شدند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا