دسته‌بندی نشده

خواهر زاکربرگ علیه اینترنت کتاب نوشت

رندی زاکربرگ، مدیر اجرایی و بنیان‌گذار «زاکربرگ مدیا» و خواهر مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیس‌بوک به تازگی کتاب تصویری درباره یک دختر بچه نوشته است که توسط ابزارهای الکترونیکی احاطه شده است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,- ABCNews در گزارشی نوشت، رندی نام این کتاب را دات (Dot) گذاشته است و در آن دختربچه‌ای را به تصویر کشیده که شیفته فناوری است و ناگهان به فکرش خطور می‌کند که باید از این ابزارها فاصله بگیرد. به این ترتیب او به جای اینکه روزش را با ابزارهای مدرن آغاز کند، با بو کردن گل‌های رز شروع می‌کند. هرچند این پیام حاوی نکات مثبتی درباره مشکلات دنیای مدرن است، اما جالب توجه این است که نویسنده این کتاب شخصی است که خودش از طریق دنیای دیجیتال به میلیون‌ها نفر متصل شده است.
رندی در وبلاگش نوشت: این دختربچه با ابزارهای مدرن کاملا احاطه شده است (به نظر شما این وضعیت برای‌تان آشنا نیست؟) اما با کمی تفکر به یاد می‌آورد که زندگی که در بیرون از صفحه‌ نمایش‌اش در جریان است، بسیار زیباست.
وی افزود: هر زمان که فرزند دوساله‌‌ام را می‌بینیم که در حال انس گرفتن با فناوری است، به اشتراک گذاشتن چنین احساسی را بسیار مفید می‌دانم.
ناگفته نماند که رندی سابقه‌ نگارش یک کتاب غیرتخیلی را نیز با نام Dot Complicated دارد که برای بزرگ‌سالان نوشته شده و در آن کتاب به اتفاقاتی که در زمان فعالیتش در فیس‌بوک و دوران تاسیس زاکربرگ مدیا به عنوان یک کارمند متاهل و مادر داشته پرداخته است. این کتاب همچنین به کنکاش درباره نحوه‌ رعایت حریم خصوصی و قوانین و مقررات مربوط به آن می‌پردازد.
هرچند کتاب Dot در مورد جلوگیری از غرق شدن کامل کودکان در دنیای فناوری هشدار می‌دهد، اما رندی زاکربرگ، قطع ارتباط با این جهان بی‌همتا را نیز توصیه نمی‌کند. وبلاگ وی نیز که Dot Complicated ‌ نام گرفته، به بررسی رفتارهایی می‌پردازد که اصطلاحا شیوه استفاده نادرست از رسانه نام گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا