دسته‌بندی نشده

درخواست آمریکا برای جاسوسی از ۴۰ هزار کاربر یاهو در سال ۲۰۱۳

شرکت یاهو می‌گوید از ابتدای سال ۲۰۱۳ تا به حال دولت آمریکا برای دسترسی به اطلاعات ۴۰۳۳۲ کاربر خدمات این سایت درخواست‌هایی را ارائه کرده است.

خبرگزاری فارس: درخواست آمریکا برای جاسوسی از 40 هزار کاربر یاهو در سال 2013

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,تعداد کل درخواست‌های ارائه شده به یاهو ۱۲۴۴۴ مورد بوده است. این اولین بار است که یاهو به طور علنی اطلاعات مربوط به درخواست‌های نهادهای اطلاعاتی و قضایی این کشور به منظور دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را منتشر می‌کند.

این اقدام یاهو نتیجه افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد همکاری‌های گسترده شرکت‌های اینترنتی با آژانس امنیت ملی آمریکاست که اعتماد کاربران به شرکت‌های یاد شده را به شدت کاهش داده است. یاهو با دولت آمریکا در این زمینه همکاری کامل داشته و تنها ۲ درصد از درخواست‌های دولت فدرال را رد کرده و با آنها مخالفت نموده است.

بخش عمده این درخواست‌ها مربوط به آژانس امنیت ملی آمریکا بوده است . از میان این درخواست‌ها ۳۷ درصد برای افشای محتوای حساب‌های کاربران اعم از متن و عکس و فایل‌های آپلودشده ارائه شده، ۵۵ درصد آنها برای مطلع شدن از اسم، موقعیت مکانی و ادرس‌های ایمیل افراد بوده و در ۶ درصد موارد نیز یاهو نتوانسته اطلاعاتی ارائه دهد، زیرا حساب کاربری درخواستی وجود نداشته یا داده‌ای که مورد درخواست بوده در آن موجود نبوده است.

مقامات آمریکایی درخواست هایی برای بازرسی از سرویس وبلاگ نویسی Tumblr نیز که در مالکیت یاهو است داشته‌اند که آمار آن هنوز افشا نشده است. یاهو می گوید این اطلاعات را در آینده افشا می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا