دسته‌بندی نشده

درس هایی از ۲۰۱۲

2012گر از رویدادهای امنیتی سال میلادی ۲۰۱۲ که اکنون آن را پشت سر گذاشته ایم، هیچ درس عبرتی نگرفته باشیم، حداقل این را باید یاد گرفته باشیم که در این دنیای اینترنتی و به هم پیوسته حتی محافظه کارترین افراد هم باید به فکر راه های پیشگیری و راه های مهار تهدیدات احتمالی باشند.

 

از ساده ترین و روزمره ترین رفتارهای خود تا پیچیده ترین راه های محافظت، همگی ابزارهایی دفاعی به شمار می آیند که باید هوشیارانه آنها را به کار گرفت. به عنوان مثال، انتخاب رمز عبور برای عضویت در یک سایت اینترنتی می تواند یک رفتار ساده و روزمره به شمار آید. ولی اگر در انتخاب این رمز سهل انگاری شود، می تواند طیف گسترده تری از اطلاعات شخصی و داده های کاربر را در معرض خطر و تهدید قرار دهد. خطر و تهدیداتی که مقابله با آنها نیازمند راهکارهای پیچیده تری است.

نویسنده این مقاله به هیچ وجه قصد ایجاد رعب و ترس را در خواننده ندارد. هدف، نشان دادن احتیاط های لازم و عمق راهکارهای امنیتی است که باید در این دنیای دیجیتالی به کار بست. برای اثبات، به این چند نمونه بزرگ از تهدیدات امنیتی، خطاهای انسانی و ضعف راهکارهای امنیتی که در سال میلادی ۲۰۱۲ رخ داد، توجه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا