دسته‌بندی نشده

دروغگویی شرکت‌های آمریکایی درباره ابعاد همکاری در پروژه جاسوسی

کارشناسان حقوقی معتقدند شرکت‌هایی مانند گوگل، یاهو، فیس بوک و مایکروسافت با تمسک به بهانه‌های قانونی در مورد ابعاد گسترده همکاری با سازمان‌های جاسوسی آمریکا دروغ می‌گویند.

خبرگزاری فارس: دروغگویی شرکت‌های آمریکایی درباره ابعاد همکاری در پروژه جاسوسی

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, متخصص امور امنیتی در این زمینه به نامه‌های ارسالی از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا برای این شرکت‌ها اشاره می کند که بر طبق آنها گوگل، یاهو، فیس بوک و مایکروسافت قانونا موظف به دروغگویی و عدم افشای نحوه و میزان همکاری خود با آژانس امنیت ملی آمریکا هستند.

البته این دروغگویی‌ها برای این شرکت‌ها بی هزینه نبوده و آنها برای بازسازی وجهه خود و کسب اعتبار مجدد مجبور شده‌اند میلیون‌ها دلار هزینه صرف کنند. از سوی دیگر اعمال نظارت ها و کنترل‌های مورد نظر آژانس امنیت ملی آمریکا این شرکت ها را مجبور به صرف هزینه های گسترده به منظور نصب سخت افزارها و نرم افزارهای گران قیمت نموده است.

بر طبق اسنادی که ادوارد اسنودن افشا کرده چهار شرکت مایکروسافت، فیس بوک، گوگل و یاهو روابط مالی گسترده ای نیز با آژانس امنیت ملی آمریکا داشته اند تا اهداف جاسوسی این سازمان محقق شود. در این میان برخی احکام صادره از سوی دادگاه‌های آمریکایی که جمع آوری داده‌های دیجیتالی خصوصی شهروندان را غیرمجاز تلقی می کرد، مشکلاتی برای سازمان‌های جاسوسی آمریکا ایجاد کرد، اما آنها در نهایت به شیوه های مختلف قانون را نیز دور زدند.

در این میان مالیات دهندگان آمریکایی که شاهد صرف بودجه‌های کلان از جیب خود برای جاسوسی از خودشان هستند به شدت از عملکرد دستگاه های جاسوسی آمریکا عصبانی بوده و امیدوارند دسترسی مستقیم دولت آمریکا به سرورهای شرکت های بزرگ آمریکایی قطع شود؛ امیدی که با توجه به توجیهات کاخ سفید برای قانونی جلوه دادن جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا محقق نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا