فیلم

دلبرهای ۶۰۰ هزار تومانی

اگرچه در بازار تبلت شاهد عرضه نمونه‌های گوناگونی با سایزهای متنوع صفحه نمایش هستیم، اما بررسی‌های انجام شده در سطح بازار گویای این است که تبلت‌های هفت اینچی محبوب‌ترین نمونه در بازار داخلی است و به همین دلیل است که در بازار تبلت شاهد عرضه گسترده نمونه‌های هفت اینچی تبلت با تنوع قیمتی بالا هستیم.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,براساس گزارش دی‌جی تایمز در بازارهای جهانی نمونه‌های هفت اینچی محبوبیت بسیاری دارند. براساس این گزارش ۷۰ درصد بازار جهانی تبلت را محصولاتی با این اندازه (هفت اینچ) تشکیل می‌دهد. سهولت کاربری دلیل محبوبیت تبلت‌های هفت اینچی در بازار عنوان شده است.
در ایران نیز به گفته فعالان بازار، نمونه‌های هفت اینچی، به ویژه آنها که به سیستم‌عامل آندرویید مجهزند از فروش بسیار بالایی برخوردارند و همین موضوع سبب شده است که اکثر برندها به عرضه چنین تبلت‌هایی به بازار اقدام کنند.
محمد روح‌بخش، یکی از فعالان بازار تبلت می‌گوید: ۶۰ تا ۷۰ درصد تبلت‌های موجود در بازار را نمونه‌هایی با سایز هفت اینچ تشکیل می‌دهد و همین موضوع به خوبی گویای محبوبیت این سایز تبلت در بازار است. به گفته وی، تا پیش از عرضه گسترده تبلت‌های ارزان‌قیمت، اکثرا تبلت‌ها با سایزهای بزرگ‌تر از ۹ تا ۱۰ اینچ به بازار عرضه می‌شد. اما با افزایش میزان کاربری این کالا و محبوبیت تبلت‌ها در بازار شاهد هستیم که کاربران به دنبال نمونه‌های هفت اینچی می‌آیند؛ زیرا دستگاهی می‌خواهند که به آسانی حمل شود و در کیف و یا حتی جیب جا شود و در ضمن از عهده رفع نیازهای کاربری شان برآید و در از همه مهم‌تر، قیمت مناسبی نیز داشته باشد. به همین دلیل بازار تبلت‌های ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی با سایز هفت اینچ رونق گرفت.
علی ثمره، يکي از کسبه بازار کامپيوتر پايتخت با بيان اينکه نمونه‌هاي هفت اينچي خود دنیایی متنوع از تبلت هستند، گفت: هفت اینچی‌ها خود به سه دسته تقسیم شده‌اند. دسته اول هفت اینچی‌هایی با نام‌های نه چندان آشنا هستند که قیمتی بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان دارند. دسته دوم برندهای تقریبا شناخته شده هستند که تبلت‌هایی با کانفیگ پایین به بازار عرضه کرده‌اند وتبلت‌های این رده، قیمتی بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان دارند. و اما دسته سوم برندهای مطرحی هستند که اقدام به عرضه بهترین‌های هفت اینچی با قیمت بالای یک میلیون تومان کرده‌اند. این فعال بازار افزود: در این بین نمونه‌های میان قیمت و پس از آن ارزان قیمت‌ها جزو پرفروش‌ها هستند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم گفت که تبلت‌های ارزان اکثرا مورد استقبال دانشجويان و دانش‌آموزان قرار گرفته و حتي برخي از کاربران براي مقاصد تجاري از اين تبلت‌ها استفاده مي‌کنند.
به گفته وی، اخيرا مدل‌هاي ارزان قیمت با قابليت‌هاي فني بالا که به انواع ورودي و خروجي هم مجهز است، به بازار عرضه شده است.
فعالان بازار با بیان اینکه بازار تبلت روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود، اعلام کردند که طی تابستان و مهرماه میزان تقاضا برای تبلت‌های هفت اینچی میان قیمت به مراتب بیشتر از تبلت‌های ارزان قیمت و گران قیمت هفت اینچی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا