دسته‌بندی نشده

ده اصلاحیه امنیتی جدید برای مرورگر Firefox

firefox-09-introبه گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک، با سوء استفاده از نقاط ضعفی که توسط این اصلاحیه های حیاتی ترمیم و برطرف می شوند، می توان دسترسی غیرمجاز از راه دور به سیستم آسیب پذیر پیدا کرد و فرامین و دستورات مخربی را بر روی آن اجرا نمود. همچنین سوء استفاده از نقاط ضعف ترمیم شده می تواند شرایط حملات “از کاراندازی سرویس” (Denial of Services) و سرقت اطلاعات را نیز فراهم آورد.

نسخه های آسیب پذیر مرورگر Firefox عبارتند از Firefox 25 و Firefox ESR 17.0.10/24.1. همچین مرورگر Tunderbird 24.1 نسبت به این نقاط ضعف آسیب پذیر است.

اصلاحیه حیاتی MFSA 2013-93 نقاط ضعف مختلفی را در بخش مدیریت حافظه و به هم ریختگی آن برطرف می کند. سوء استفاده از نقاط ضعف حافظه اغلب آسان تر از دیگر نقاط ضعف هستند و همیشه برای نفوذگران جذاب بوده اند.

چهار اصلاحیه حیاتی دیگر نیز هر یک نقطه ضعفی را در مرورگر Firefox برطرف می نمایند که سوء استفاده از هر یک از آنها، حداقل می تواند باعث اختلال و از کار افتادن (crash) سیستم آسیب پذیر شود. اصلاحیه حیاتی MFSA2013-99 نقطه ضعفی را برطرف می نماید که سوء استفاده موفق از آن می تواند منجر به سرفت اطلاعات کاربر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا