فناوری اطلاعات

دوره تخصصی امنیت وحفاظت الکترونیک موزه ها برگزارمی شود

اولین دوره تخصصی امنیت الکترونیکی موزه ها ، آرشیو و مراکراسناد شهریورماه سال جاری درموزه ملی ایران برگزار می شود

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک ، دوره تخصصی امنیت الکترونیک موزه ها، در موزه ملی ایران، مرکز همایش های موزه دوران اسلامی. روز چهارشنبه، ۱۵ / ۶ / ۱۳۹۱ آغاز و یکشنبه، ۱۹ / ۶ / ۱۳۹۱ به کار خود پایان خواهد داد.

به نقل از دبیر این دوره تخصصی دوره بصورت پنج روز متوالی برگزار می گردد، به بیان دیگر این دوره در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برقرار بوده، علاوه بر برگزاری دوره، بوسیله نمایشگاه جانبی و کارگاههای جنبی، پذیرای شرکت کنندگان است.

درضمن همزمان با برگزاری دوره تخصصی استاندارد ملی امنیت الکترونیک، بصورت موازی، کارگاه‌های آموزشی تخصصی در حوزه حفاظت و امنیت الکترونیک، ایمنی و اطفاء حریق برگزار می‌گردد که علاوه بر شرکت‌کنندگان در دوره، داوطلبان آزاد نیز می توانند با ثبت نام در این کارگاههای آموزشی، از این آموزشهای تخصصی/کاربردی کوتاه مدت بهر مند شوند.

به کلیه شرکت کنندگان در این کارگاهها، گواهی معتبر از سوی موسسه خدمات مدیریت و فناوری رشد قلم چی اعطا می گردد.
يكي از مهمترين اهداف این دوره تخصصی ، فراهم آوردن فرصتی مناسب براي آموزش کاربردی و تا حد امکان عملی تکنولوژی های کابردی است. برای تحقق این مهم، دبیرخانه اقدام به طراحی کارگاه‌هایی با تدریس متخصصان این فنون نموده است. این کارگاه‌ها که بصورت همزمان با دوره اصلی برگزار می گردند،

درپایان بایستی به این نکته اشاره نمود که :دوره تخصصی امنیت الکترونیک موزه‌های ایران، استاد محیط طباطبایی، نماینده ایکوم (شورای جهانی موزه‌ها) ضمن تقدیر از برگزاری این دوره تخصصی، حمایت ایکوم از این دوره را اعلام نمود. همچنین مقرر شد، متون مصوب ایکوم جزو متون درسی دوره تخصصی استاندارد امنیت الکترونیک موزه ها قرار گرفته، به کلیه شرکت کنندگان مدرک مشترک ایکوم و موسسه رشد قلم چی که برای تمامی موزه های جهان معتبر است، ارایه گردد.
نماینده آیکوم در ایران ضمن دعوت از دکتر قلم چی در خصوص عضویت در شورای جهانی موزه ها، حضور مدیران و کارشناسان موزه های کشور در این دوره را مفید ارزیابی نمود و مقرر شد در خصوص ارایه تسهیلات به اعضای آیکوم در این دوره، تفاهم نامه‌ای با دبیرخانه دوره عقد گردد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت http://www.gmtii.com/museum-security/ مراجعه نمایید.

تهیه وتنظیم : مهدی حیدرپور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا