دسته‌بندی نشده

دومین دوره مسابقات هوش مصنوعی

دومین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف رفع نیازهای بخش صنعت با حضور ۷۰ تیم از هفتم آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, احمد نیک‌آبادی دبیر کمیته فنی دومین دوره مسابقات هوش مصنوعی، با بیان اینکه این مسابقات از هفت تا ۱۰ آبان ماه جاری برگزار می‌شود، گفت: این مسابقات از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اتحادیه صنایع هوایی و فضایی برگزار خواهد شد.
وی ارتقای دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت‌های موفق داخلی مرتبط با هوش مصنوعی، فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری ‌سازی آنها و فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع و ارایه راهکار توسط محققان را از اهداف این مسابقات عنوان
کرد.
نیک‌آبادی با اشاره به نحوه ثبت‌نام در این دوره از مسابقات گفت: پس از فراخوان در مرحله ثبت‌نام اولیه ۱۵۰ تیم از ۱۴۰ دانشگاه و موسسات آموزشی در این مسابقات اعلام آمادگی کردند که پس از ارزیابی ۷۰ تیم به صورت قطعی در این مسابقات ثبت‌نام شدند.
وی تعداد لیگ‌های این مسابقه را ۱۰ لیگ ذکر کرد و افزود: تشخیص رفتار غیر عادی در محیط‌های بسته، تشخیص نفوذ در شبکه‌های کامپیوتری، تشخیص تقلب در تراکنش‌های بانکی، تشخیص و تعیین نوع خودرو، حذف علایم اضافی از ویدیو، شناسایی متون تایپی فارسی، تصحیح هوشمند قرائت نماز، شناسایی فایل‌های ویروسی، سخت‌افزارهای هوشمند و شناسایی چهره انسان از جمله لیگ‌های این مسابقه هستند.
وی یادآور شد: در این مسابقات دانشجویان دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد حضور خواهند داشت که اغلب موضوع پایان‌نامه‌های آنها در زمینه‌های مختلف هوش مصنوعی است.
وی دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه اراک، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه آزاد، خواجه نصیرالدین طوسی، بین‌المللی امام خمینی، هرمزگان، شیراز، حکیم سبزواری، کاشان، شهید باهنر کرمان؛ شهید بهشتی، پیام نور، سمنان و دانشگاه شهید رجایی را از جمله دانشگاه‌های شرکت کننده در این مسابقات ذکر کرد و افزود: علاوه بر این تیم‌هایی از شرکت‌های خصوصی نیز در مسابقات هوش مصنوعی حضور خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا