دسته‌بندی نشده

دیدار وزیر ارتباطات با اعضای کمیسیون صنایع

وزیر ارتباطات در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع مجلس گفت: براساس برنامه پنجم توسعه کشور، وظایف خطیری برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش‌بینی شده که برنامه‌ریزی لازم برای تحقق آن صورت گرفته است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,محمود واعظی در نشست هم‌اندیشی پیرامون مسایل حوزه ICT با اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های تحقق اهداف پیش‌بینی شده در راستای برنامه چشم‌انداز توسعه کشور باید از سوی این وزارتخانه ایجاد شود.
وی با اشاره به وعده‌های خود در جلسه رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی، افزود: توجه به بخش خصوصی و استفاده از توانمندی‌های داخلی در راستای توسعه کشور، از جمله مواردی بود که پیش از این در برنامه‌های مجموعه وزارت ارتباطات به مجلس ارایه شده بود.
واعظی با بیان این مطلب که وزارت ارتباطات هیچ‌گاه به دنبال تصدی‌گری نبوده است، گفت: در این راستا، به یکی از معاونت‌های مجموعه وزارت ارتباطات، ماموریت ویژه‌ای در راستای حمایت از بخش خصوصی، تولید و تحقیق داده شده تا هماهنگی کامل در این بخش از صنعت داشته باشیم.
وی افزود: امیدواریم با کمک بخش خصوصی بتوانیم اهداف پیش‌بینی شده در این حوزه را محقق کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اشراف نمایندگان حاضر در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان فعال در این حوزه با مسایل مشکلات بخش آشنا بوده و تاکنون سوال‌ها و پیشنهادهای مطرح شده از سوی آنان، راه‌گشا بوده است.
وی با بیان این مطلب که وزارت ارتباطات بدون حمایت و کمک مجلس امکان تحقق اهداف پیش‌بینی شده را ندارد، گفت: امیدواریم با ادامه روند همدلی و هماهنگی موجود میان دولت و مجلس، شاهد دستاوردهای خوبی در این حوزه باشیم.

برنامه جامع ICT فعلا متوقف شد
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم در دیدار اعضای این کمیسیون با وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک وزارتخانه فرابخشی است و برای تحقق اهداف چشم‌انداز و پیشرفت علمی کشور، راهی به جز استفاده از بستر ICT نداریم.
رضا رحمانی افزود: فناوری اطلاعات از جمله صنایعی است که موجب تحقق عدالت در جامعه می‌شود.
وی افزود: بهداشت، حمل و نقل، مسکن، ترافیک، محیط زیست و کشاورزی از جمله صنایعی هستند که امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش ویژه‌ای در آنها دارد.
رحمانی با بیان این مطلب که بستر ارایه خدمات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت: به کمک ابزار فناوری اطلاعات می‌توان دانشگاه را به خانه روستاییان برد تا همه از مزایای آن به صورت برابر بهره‌مند شوند.
رییس کمیسیون صنایع و معادن کشور با اشاره به اختصاص مواد ۴۶ تا ۴۹ برنامه پنجم به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: باید تحقق این احکام در اولویت اصلی این وزارتخانه باشد و این احکام به جامعه معرفی شوند.
وی با بیان این مطلب که تاکنون همکاری خوبی میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با کمیسیون صنایع صورت گرفته است افزود: باید به همه بخش‌ها از زیرساخت تا فناوری اطلاعات، پست و پست بانک، توجه لازم انجام شود.
رحمانی گفت: معتقدم از این پس همکاری بهتری نسبت به گذشته میان وزارت ارتباطات و کمیسیون صنایع در راستای تحقق اهداف و برنامه‌ها شکل خواهد گرفت.
وی گفت: کمیسیون آمادگی دارد تا کمک‌های لازم در خصوص اصلاح قوانین و مقررات در راستای پیشبرد اهداف را در اختیار مجموعه در وزارت ارتباطات قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا