دسته‌بندی نشده

راه اندازی شبکه بزرگ ارتباطی بخش صنعت، معدن و تجارت کشور

مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه اندازی شبکه بزرگ ارتباطی بخش صنعت، معدن و تجارت کشور به عنوان یکی از تکالیف برنامه پنجم توسعه و اتصال آن به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,امیرمسعود عطایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در پروژه شباب (شبکه بزرگ ارتباطی بخش صنعت،معدن و تجارت کشور) اظهار داشت: با توجه به توسعه روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیاز تمامی ذینفعان بخش صنعت، معدن و تجارت کشور از جمله تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، واحدهای صنفی، تشکل ها و اتحادیه ها، سازمان های نظارتی، مصرف کنندگان و دستگاه های اجرایی به یک شبکه ارتباطی، طرح شباب به عنوان زیرساخت امن این بخش در دستور کار معاونت توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت،معدن و تجارت قرار گرفت.

وی با تاکید براینکه پروژه شباب بخشی از شبکه ملی اطلاعات محسوب می شود که در چارچوب این شبکه، تمامی بنگاههای اقتصادی کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد، ادامه داد: هم اکنون و با راه اندازی شبکه شباب، بنگاههای اقتصادی بالغ بر ۳۰۰ شهرستان به یکدیگر متصل شده اند.

عطایی با بیان اینکه براساس برنامه پنجم توسعه تا آخرین نقاط کسب و کارها باید به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند، خاطرنشان کرد: در این شبکه به منظور اتصال تمامی ذینفعان بخش صنعت، معدن و تجارت در اقصی نقاط کشور به صورت شبکه های اختصاصی مجزا و ارائه تمامی سرویس های G2B، G2G، B2B، B2C بدون نیاز به اینترنت از طریق مرکز داده وزارت صنعت،معدن و تجارت استفاده می شود.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: تکمیل بانک اطلاعات آماری بخش صنعت، معدن و تجارت کشور به صورت کاملا سیستمی و در راستای تنظیم بازار و برنامه ریزی های اقتصادی و انواع خدمات بازرگانی، واردات، صادرات و ترانزیت کالا برای تجار و اقشار مختلف از طریق شبکه شباب امکان پذیر می شود.

به گفته وی امکان ثبت سفارش واردات و کد رهگیری املاک در شبکه شباب دیده شده است و این شبکه کاهش هزینه و افزایش پهنای باند، کیفیت و سرعت بیشتر در ارائه خدمات برای بخش صنعت معدن و تجارت را به دنبال خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا