دسته‌بندی نشده

رایتل به نسل ۴ تلفن همراه مجهز شد

رایتلاگنا- پروانه اپراتور سوم ارتباطی در اولین روز پس از هفته دولت به نسل‌ بالاتر ۳G ارتقا یافت.

به گزارش ICTPRESS، مراسم رونمایی از ارتقاء پروانه شرکت خدمات ارتباطی رایتل به نسل چهارم ارتباطی صبح روز دوشنبه ۹ شهریورماه با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مجموعه تلاش وزارت کار برگزار شد.

ابوالحسن فیروزآبادی قائم‌مقام وزرات کار، در این مراسم که معاونان و مدیران کل هر دو وزارتخانه حضور داشتند، اشاره‌ای به جایگاه نسل‌های جدید ارتباطی داشت و اظهار کرد: در حال حاضر ۸ میلیارد نفر در کره زمین کاربر تلفن همراه هستند و ضریب نفوذ این حوزه در ایران بالای ۱۰۰ درصد است.

وی عنوان کرد: امروز صحبت شبکه‌های تلفن همراه پیرامون سرعت‌هایی از ۳۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است و برخلاف اینکه پیش‌بینی شده نسل پنجم ارتباطی در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، اما گمان می‌کنم که این اتفاق زودتر بیفتد.

قائم‌مقام وزرات کار افزود: با آمدن نسل پنجم ارتباطی دیتای مصرفی تا ۸ برابر افزایش خواهد یافت.

فیروزآبادی همچنین گفت: آمارها نشان می‌دهد به میزان هر ۰٫۳ درصد سرمایه‌گذاری در حوزهICT رشدی بالغ بر یک درصد در تولید ناخالص داخلی خواهیم داشت که همین موضوع کاهش بیکاری را به دنبال خواهد داشت.

شرکت خدمات ارتباطی رایتل پیش از این مراسم تنها مجوز بهره‌برداری از نسل سوم ارتباطی را داشت اما امروز پروانه‌اش در حضور دو وزیر کابینه یازدهم و مدیران سازمان تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی ارتقا یافت تا بتواند همپای دیگر اپراتورها به ارائه خدمات نسل‌های بالاتر ارتباطی بپردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا