دسته‌بندی نشده

رد ادعای غیر قابل هک بودن مسنجر اختصاصی اپل

محققان QuarksLab ادعاهای اپل در مورد غیرقابل نفوذ بودن نظام رمزگذاری اطلاعات در مسنجر اختصاصی این شرکت را رد کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: رد ادعای غیر قابل هک بودن مسنجر اختصاصی اپل

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,این محققان ثابت کرده‌اند که مسنجر این شرکت موسوم به آی مسیج قابل هک شدن است و می‌توان پیام های رد و بدل شده کاربران از این طریق را مطالعه کرد و مورد بررسی قرار داد.

اپل بارها برغیرقابل نفوذ بودن آی مسیج تاکید کرده و مدعی است هیچ کس نمی تواند با نفوذ به آن به داده های کاربران دسترسی یابد، اما پس از افشا شدن عملیات جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا موسوم به پریسم از سوی ادوارد اسنودن در خرداد ماه گذشته نگرانی‌های امنیتی در مورد میزان امنیتی مسنجرهای شرکت‌های مختلف و از جمله اپل افزایش یافته است.

افشاگری‌های اسنودن نشان می‌دهد که شرکت‌های مختلف مانند اپل، گوگل، فیس بوک و مایکروسافت داده های کاربران را به طور گسترده ای در اختیار سازمان های جاسوسی آمریکایی قرار می‌دهند.

نرم افزار آی مسیج اپل اگر چه دارای لایه های امنیتی مختلفی است، اما نفوذ به این لایه ها به طور تئوریک ممکن بوده و رمزگشایی داده های کاربران از همین طریق قابل انجام است. کارشناسان QuarksLab جزییات مربوط به نحوه دسترسی به این اطلاعات را نیز در اختیار متخصصان امر قرار داده اند.

آنها همچنین به کاربران توصیه کرده‌اند اگر نمی خواهند اطلاعاتشان به دست نهادهای جاسوسی و سازمان های دولتی بیفتد به هیچ عنوان از نرم افزار مسنجر آی مسیج استفاده نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا