دسته‌بندی نشده

روبات قابل پوشیدن ساخته شد

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، از خبرگزاری دیلی میل، این سیستم مورد استفاده کسانی است که نیاز به توانبخشی و یا یک عضله کمکی اضافه دارند.

این دستگاه روباتیک که توسط دانشجویان مهندسی اختراع شده است، قابل پوشیدن است و به کاربر خود این امکان را می دهد که وزنه ای برابر با ۱۸ کیلوگرم را حمل کند. به طوری که کاربر می تواند یک کودک را به آسانی یک فنجان قهوه بلند کند.

این دستگاه که (Titan Arm) نام دارد، شبیه لباس های ابرقهرمانان فیلم ها به نظر می رسد.

به گفته سازندگان این دستگاه، طراحی این روبات بسیار مقرون به صرفه است و کمتر از ۲ هزار دلار قیمت دارد.

رابرت کارپیک رییس دانشکده مهندسی دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا در این باره می گوید: این روبات طوری ساخته شده است که همه مردم به راحتی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

یکی از سازندگان این دستگاه گفت: قطعات این روبات با استفاده از چاپگر سه بعدی و برنامه های طراحی کامپیوتری و از فلز آلومینیوم تولید شده است.

کنترل دستی این دستگاه وظیفه بالا و پایین کردن بازو را بر عهده داشته و سنسورهای آن دامنه حرکت کاربر را برای کمک به پیشرفت توانبخشی اندازه گیری می کنند.

به گفته سازندگان این روبات، بازگرداندن حرکت به کسانی که صدمات فیزیکی را متحمل شده اند و همچنین جلوگیری از آسیب در کسانی که کارهای سنگین مداوم انجام می دهند، از اهداف مهم ساخت آن بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا