دسته‌بندی نشده

ساخت دو نمایشگر فوق‌باکیفیت مخصوص دستگاه‌های موبایلی جدید

مرکز Japan Display دو روز قبل نخستین نمایشگر ۱۲٫۱ اینچی جهان با کیفیت ۴ هزار پیکسل را مخصوص رایانه‌های لوحی عرضه کرد که تصاویر در آن با کیفیت ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل و با تراکم ۳۶۵ پیکسل در هر اینچ مربع به نمایش درمی‌آمدند.

خبرگزاری فارس: ساخت دو نمایشگر فوق‌باکیفیت مخصوص دستگاه‌های موبایلی جدید

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,اما شرکت Japan Display هم‌اکنون محصول دیگری روانه بازار کرده است که می‌توان آن را در خانواده نمایشگرهای فوق‌باکیفیت مخصوص دستگاه‌های الکترونیکی موبایلی طبقه‌بندی کرد.

این نمایشگر جدید تصاویر را با کیفیت ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل به نمایش می‌گذارد که در دو اندازه ۵٫۴ و ۶٫۲ اینچ ساخته شده است و تصاویر در آن به‌ترتیب با تراکم ۵۴۳ و ۴۷۳ پیکسل در هر اینچ مربع به نمایش درمی‌آیند.

هر دو نمایشگر ساخته شده تنها یک میلیمتر ضخامت دارند و زاویه دید آن‌ها ۱۶۰ درجه گزارش شده است. شرکت سازنده برای این نمایشگرها از فناوری “پلی‌سیلیکون با دمای پایین”(LTPS) بهره برده است که این فناوری باعث می‌شود میزان مصرف انرژی در دستگاه‌های موبایلی به حداقل برسد.

نمایشگر ۵٫۴ اینچی جدید در اندازه‌های ۶۹٫۵۹ در ۱۲۶٫۶۷ در ۱٫۱۲ میلیمتر ساخته شده است و تصاویر در آن با کنتراست ۱۵۰۰:۱ نمایش داده می‌شوند.

نمایشگر ۶٫۲ اینچی نیز با ابعاد ۸۰٫۱۸ در ۱۴۶٫۷ در ۱٫۶۵ میلیمتر و با کنتراست ۱۰۰۰:۱ در نسل جدید دستگاه‌های موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنوز به درستی مشخص نشده است که این محصولات از چه زمانی وارد بازار جهانی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا