فیلم

سردار ابویی: مشکلات اجرای طرح شبنم را حل می‌کنیم

به گفته مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور مشکلات اجرای طرح شبنم در کشور در حال بررسی و برطرف شدن است.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,”سردار مهدی ابویی” معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت و گو با خبرنگار موبنا با اشاره به اجرای طرح سوم شبنم در کشور اظهار داشت: این طرح تا کنون توانسته در میزان کاهش قاچاق و همچنین افزایش واردات قانونی تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی افزود: هم اکنون تمامی موانع و همچنین مشکلاتی که در اجرای این طرح بوجود آمد در حال بررسی و رفع است.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه این طرح قابل حذف نیست و هیچ سازمانی و نهادی نیز به دنبال حذف اجرای این طرح در کشور نیست، گفت: طرح شبنم همچنان به قوت خود باقی است و با تلاش بیشتر نسبت به سال گذشته در کشور اجرا می شود.
ابویی افزود: هم اکنون در حوزه اجرا منتظر ابلاغ مرحله سوم سطح عرضه هستیم و این در حالی است که در سطح‌های قبلی با مشکلات فراوانی و البته پیش بینی نشده‌ای روبرو بودیم که امیدواریم به مرور زمان تمامی مشکلات در این زمینه حل شود.
به گزارش موبنا،‌ اجرای طرح شبنم از آبان ماه سال گذشته  برای گروههای کالایی لوازم خانگی، تلفن همراه، کالاهای رایانه‌ای و ملحقات آن، برخی از تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی الزامی شد که بر اساس این طرح واردکنندگان کالا ملزم و مکلف شدند که کالاهای خود را از طریق مبادی قانونی یعنی همان گمرک وارد کشور کنند .
شبکه بازرسی و نظارت مردمی به اختصار “شبنم” طرحی است که توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت ایران برای نشان دادن اصالت یک کالا و عدم قاچاق بودن آن استفاده می‌شود.در حقیقت طرح شبنم سامانه ای است که در آن مردم می توانند با داشتن گوشی تلفن همراه دوربین دار و استفاده از نرم افزار طرح شبنم با عکس برداری از بارکد  دو بعدی نصب شده به روی کالاها از سامانه مذکور استعلام کرده و اطلاعات کالا را بر روی تلفن همراه خود مشاهده کنند و بدین طریق از اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا