دسته‌بندی نشده

سردرگمی مایکروسافت برای فروش Windows 7

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک، مدتی قبل شرکت مایکروسافت با انتشار اطلاعیه ای بر روی سایت خود، پاییز سال آینده (۳۰ اکتبر ۲۰۱۴) را بعنوان آخرین تاریخی که Windows 7 را به تولیدکنندگان کامپیوتر خواهد فروخت، اعلام کرد.

windows7_logo

ولی ظرف چند روز این اطلاعیه را تغییر داده و تاریخ اعلام شده را حذف کرد. مایکروسافت بجای اعلام یک تاریخ مشخص، فعلا عبارت “درحال تصمیم گیری” را در اطلاعیه خود نوشته است.

معمولا شرکت مایکروسافت دو تاریخ برای پایان عمر سیستم عامل Windows اعلام می کند. یک تاریخ برای پایان فروش مستقیم به کاربران از طریق فروشگاه ها و یک تاریخ برای پایان فروش به تولید کنندگان کامپیوتر که Windows را بر روی محصولات تولیدی خود نصب و به بازار عرضه می کنند.

در ابتدا، مایکروسافت پاییز امسال (۳۰ اکتبر ۲۰۱۳) را بعنوان تاریخ پایان فروش مستقیم Windows 7 در اطلاعیه خود اعلام کرد. ولی اکنون این تاریخ را هم حذف کرده و عبارت “درحال تصمیم گیری” را بجای آن گذاشته. درواقعیت، شرکت مایکروسافت با عرضه Windows 8 در پاییز امسال، فروش Windows 7 را متوقف کرد.

اکنون معلوم نیست که چرا مایکروسافت از اعلام رسمی تاریخ پایان فروش Windows 7 در هر شکلی طفره می رود.

شاید مایکروسافت همچنان نگران نسخه های قدیمی Windows XP است که کاربران از آنها دست نمی کشند و با احتمال ادامه فروش Windows 7، می خواهد به این کاربران فرصت بیشتر و حق انتخاب بیشتر بدهد. کاربران Win XP که محتاطانه به سیستم عامل Windows 8 نگاه می کنند، اکنون شاید بتوانند سیستم خود را به Windows 7 ارتقاء دهند و امیدوار باشند که مایکروسافت به این زودی ها Windows 7 را کنار نخواهد گذاشت.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا