دسته‌بندی نشده

سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیون دلاری روی شرکت‌های اروپای فعال در حوزه ابری

شبکه خبری دولت الکترونیک – سرمایه‌گذاری جدید در حوزه نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات(SaaS) و خدمات ابری اروپا متمرکز می‌شود.

مرکز Notion Capital که یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران صنعت جهانی فناوری محسوب می‌شود و دفتر مرکزی آن در لندن واقع شده است اعلام کرد برای شرکت‌های اروپایی که در حوزه خدمات پردازش ابری سازمانی فعالیت می‌کنند بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری در نظر گرفته است.
 به نقل از ونچربیت، این مرکز سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شد و برادران وایت پس از آنکه شرکت خود موسوم به MessageLabs را به قیمت ۷۰۰ میلیون دلار به سیمانتک فروختند، تصمیم گرفتند سرمایه‌گذاری‌های گسترده در صنعت IT را آغاز کنند.
لازم به ذکر است این شرکت پیش‌تر دو سرمایه‌گذاری گسترده انجام داده بود. نخستین بار مبلغ ۱۵۰ میلیون در حوزه خدمات ابری پرداخت کرد و سپس بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری برای این حوزه در نظر گرفت.
قرار است سرمایه‌گذاری جدید در حوزه نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات(SaaS) و روی شرکت‌های فعال در حوزه خدمات ابری که در اروپا مستقر شده‌اند متمرکز شود و در این زمینه استارت‌آپ‌ها بیشترین بخش از این بودجه را از آن خود می‌کنند.

شرکت سرمایه‌گذاری Notion Capital پیش از این در ۳۳ استارت‌آپ سرمایه‌گذاری کرده بود که از جمله آنها می‌توان به مرکز مخابراتی NewVoiceMedia بریتانیا، شرکت پرداخت‌های الکترونیکی TradeShift دانمارک شرکت بریتانیایی Shutl اشاره کرد.
لازم به ذکر است شرکت Google Ventures به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری گوگل سال گذشته مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار در استارت‌آپ‌های فناوری اروپا سرمایه‌گذاری کرد.

منبع: رایورز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا