دسته‌بندی نشده

سرویس ویژه پیامکی برای مبتلایان به پوکی استخوان

سرویس ویژه سالمندی به شماره ۲۰۱۱۵ با موضوع پوکی استخوان توسط همراه اول راه‌اندازی شد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,دکتر محمدحسین تقدیسی مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت گفت: استفاده از ظرفیت تلفن همراه در راستای ارتقای سلامت جامعه، یکی از اولویت‌های این دفتر است و در این راستا تفاهم نامه‌هایی با همراه اول و مجموعه‌های طرف قرارداد آن انجام شده و راه‌اندازی خط ویژه ۲۰۱۱۵ از این جمله است.
وی گفت: شماره ۲۰۱۱۵ سرشماره اختصاصی ارزش افزوده سلامت در همراه اول است و کاربران می‌توانند با ارسال عدد ۱۱۵ به ۲۰۱۱۵، از سرویس‌های مختلف سلامت آن اطلاع پیدا کرده و نسبت به انتخاب آن اقدام کنند.
وی افزود: آخرین سرویس راه‌اندازی شده در این سامانه، سرویس پوکی استخوان است که در سالمندان شایع است و پیشگیری از آن در همه سنین ضرورت دارد. لذا کاربران می‌توانند تا با انتخاب این سرویس، به صورت روزانه پیام هایی در رابطه با پیشگیری از این بیماری و حفظ سلامت خود دریافت دارند. با ارسال عدد ۱۰۲ به شماره ۲۰۱۱۵ می‌توانند در این سرویس روزانه عضو شوند.
دکتر تقدیسی افزود: باید برای پیشگیری و آموزش مبانی سلامت هزینه کنیم. ما روزانه هزینه‌های زیادی برای امور روزمره خود پرداخت می‌کنیم و اگر خانواده به صورت روزانه، هزینه‌ای برای افزایش اطلاعات سلامتی و سواد سلامت خود در سبد خرید خود قرار دهد، سلامت خود را در آینده تضمین کرده و پرداخت هزینه‌های گزاف درمانی را کاهش خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا