دسته‌بندی نشده

سرویس پرداخت موبایل جایگزین دستگاههای کارتخوان می‌شود

یک شرکت داخلی موفق به ارائه سرویسی بومی شده که براساس آن سرویس پرداخت موبایل بر بستر کدهای دستوری USSD می تواند جایگزین دستگاههای کارتخوان فروشگاهی – POS – شود.
سرویس پرداخت موبایل جایگزین دستگاههای کارتخوان می‌شود

به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک،  از ایسنا، این سرویس که با نام سرویس پذیرندگی در پرداخت موبایلی در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد امکان خریدهایی که نیاز به پرداخت از طریق POS دارند را با استفاده از تلفن همراه و وارد کردن کدهای دستوری USSD ممکن می کند به این ترتیب کاربر در هر مکانی با استفاده از موبایل امکان پرداخت خواهد داشت.

این سرویس با توجه به فراگیری سرویسهای پرداخت موبایل در کشور، علاوه بر خدمات پرداخت قبض، رویت صورت حساب و خرید شارژ امکان پرداخت مبالغ خرید کالا و خدمات را فراهم می کند.

امیر حسام حسنی – مدیر بازاریابی شرکت ارائه دهنده این خدمات – دراین باره گفت: ایده ایجاد سرویس ۷۷۰* امکان انجام عملیات دستگاههای POS را توسط کدهای USSD برقرار می کند تا کاربر در هر جا بتواند بدون نیاز به وسایل پرداخت الکترونیک امکان پرداخت داشته باشد.

وی با بیان اینکه این سرویس برای ارسال کالا یا خدمات غیرحضوری درنظر گرفته شده و برای نخستین بار است که در کشور عرضه می شود ادامه داد: به این صورت که فروشنده کالا (پذیرنده) یک قرارداد پذیرندگی رایگان با ارائه دهنده سرویس امضا می‌کند و با فعال شدن سرویس، برای مشتری‌های خود، پس از ارسال کالا یا ارائه خدمات غیرحضوری، روی موبایل مشتری، فاکتور خرید را می‌فرستد. پس از آن مشتری با تایید پرداخت از طریق کدهای دستوری، فاکتور را از حساب بانکی متصل به سیم کارت خود پرداخت می کند و پول به حساب پذیرنده (فروشنده) واریز می‌شود.

او با اشاره به امنیت پرداخت و اعتبار بانکی این سرویس گفت: این سرویس زیر نظر طرح شاپرک بانک مرکزی راه اندازی شده و برروی تمامی گوشیهای موبایل و سیم کارتهای رایج کشور قابل استفاده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا