دسته‌بندی نشده

سرویس پیامک سلامت برای مناطق بحران‌زده ارایه می‌شود

با مشارکت دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت و همکاری شرکت مبین وان و همراه اول، سرویس پیام کوتاه آموزشی ویژه مناطق دچار بلایای طبیعی و بیماری‌های فراگیر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, امیرحسین اسدی مسوول فناوری‌های نوین ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: یکی از نیازهای اصلی در مواقع بروز هر حادثه، بلایا و یا بیماری‌های فراگیر اطلاع‌رسانی سریع و به موقع در منطقه است تا بتوان با کاهش آسیب‌ها و افزایش سواد سلامت جامعه، موجب کاهش بار بیماری و یا بهبود فرآیند توانمندسازی مردم شد . وی افزود : با توجه به ضریب نفوذ بالای تلفن همراه در کشور و استفاده از آن در میان تمامی اقشار، این ابزار می‌تواند در این راستا بسیار کاربردی و تاثیرگذار باشد.
وی افزود: طبق تفاهم صورت گرفته با اپراتور در صورت بروز بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و یا بیماری‌های فراگیر مثل وبا، پیام‌های آموزشی و با دید ارتقای سلامت به کل منطقه ارسال می‌شود. ارسال این پیام‌ها برای بار اول رایگان انجام می شود و در صورتی که مخاطب نیاز به پیام آموزشی بیشتری داشته باشد مابقی فرآیند اطلاع‌رسانی با حداقل قیمت برای ایشان ارسال می‌شود.
مشاور فناوری دفتر آموزش سلامت وزارت بهداشت افزود: با این کار بلافاصله پس از بروز حوادث و یا در صورت فراگیری بیماری و یا لزوم اطلاع‌رسانی فوری در حوزه پیشگیری از بیماری، اطلاعات سلامت برای منطقه تحت پوشش اپراتور اول ارسال و در راستای ارتقای سلامت اقدام خواهد شد. البته مذاکراتی نیز با سایر اپراتورها صورت پذیرفته است که در صورت نهایی شدن به لطف خدا این امر با همکاری همه اپراتورها انجام شده و گامی مهم در راستای کنترل بیماری و یا آسیب‌های ناشی از حوادث و بلایای طبیعی برداشته خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا