فناوری اطلاعات

سمینار تخصصی پکس در بوشهر برگزار شد

پوربهی سمینار PACS تامین اجتماعی بوشهرسمینار تخصصی PACS  (سیستم انتقال و آرشیو تصاویر پزشکی) به همت مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر و مدرسان مرکز تحقیق و توسعه پکس پژوهشکده سلامت الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۲۰ و ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۲ در بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر برگزار شد.

در این سمینار که با هدف اشنایی مدیران و کارشناسان بیمارستانی و با حضور پزشکان و مدیران وکارشناسان مدیریت درمان و سایر بیمارستانها مراکز درمانی بوشهر برگزار شد ابتدا دکتر محسنی رئیس بیمارستان سلمان فارسی برنامه های بیمارستان و مدیریت درمان برای توسعه پکس را اعلام کردند و افزودند: ما از دو سال پیش برنامه راه اندازی سامانه پکس را در دستور کار خود قرار دادیم و با سازمان مذاکراتی برای تامین اعتبار داشته ایم و پیگیر آن هستیم و امیدواریم به زودی تامین اعتبار شود و بتوانیم این سامانه را راه اندازی نماییم.

مختار پوربهی مدیر آموزش مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: آموزش فناوری های نوین پزشکی به پزشکان، مدیران و کارشناسان بیمارستانهای این مدیریت در رأس برنامه های آموزشی ما قرار دارد و همواره در این راه تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: برگزاری سمینار پکس در این استان که می توان گفت اولین سمینار تخصصی پکس در مدیریت های درمان سازمان تامین اجتماعی کل کشور است اقدامی بسیار ارزشمند بود که مورد رضایت و استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

پوربهی ادامه داد: برای برگزاری این سمینار علمی تعاملات بسیار خوبی با پژوهشکده سلامت الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر داشتیم که امیدواریم بتوانیم این تعاملات علمی را ادامه دهیم.

شایان ذکر است این سمینار به همت مدیریت آموزش مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر برنامه ریزی شده بود و اساتید مرکز تحقیق و توسعه پکس پژوهشکده سلامت الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر مباحث آن را تدریس کردند.

 

در ضمن در حاشیه این سمینار تجهیزات و زیرساخت های بیمارستان سلمان فارسی برای استقرار پکس و تبدیل بیمارستان مذکور به بیمارستان بدون فیلم توسط کارشناسان پژوهشکده مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا