فیلم

سهم ۲۰ درصدی چین از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند

پنج شرکت چینی برتر که بیشترین تعداد گوشی‌های هوشمند را طی فصل دوم سال جاری میلادی وارد بازار جهانی کردند در مجموع ۲۰ درصد گوشی‌های جهان را در این فصل تولید کردند.

خبرگزاری فارس: سهم ۲۰ درصدی چین از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, بررسی‌ها نشان داد در فصل دوم سال جاری میلادی در مجموع ۲۳۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی شد که به گفته کارشناسان مرکز تحقیقاتی Canalys این رقم گویای رشد ۵۰ درصدی عرضه گوشی‌های هوشمند بود.

 در حالی که دو شرکت سامسونگ و اپل به‌ترتیب موفق به افزایش ۵۵ و ۲۰ درصدی عرضه گوشی‌های هوشمند خود شدند و با این اتفاق توانستند رتبه‌های اول و دوم این بازار را در اختیار بگیرند، هر دو شرکت یاد شده در این بازی به شرکت‌های چینی باختند.

شرکت‌های چینی لنوو و Yulong به همراه شرکت کره‌ای ال‌جی توانستند پس از سامسونگ و اپل رتبه‌های سوم تا پنجم بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در جهان را از آن خود کنند.

پنج شرکت چینی برتر که بیشترین تعداد گوشی های هوشمند را طی فصل دوم سال جاری میلادی وارد بازار جهانی کردند شامل لنوو، Yulong، هوآوی، ZTE و Xiaomi می‌شود که این شرکت‌ها در مجموع ۲۰ درصد گوشی‌هایی که در سه ماهه دوم امسال وارد بازار جهانی شد را تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد گزارش شده بود.

سهم اپل از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در فصل دوم امسال به کمترین میزان خود از فصل نخست سال ۲۰۰۹ تاکنون رسید که البته به دنبال کاهش قیمت محصولات خود موفق شد نسبت به قبل تعداد بیشتری از گوشی‌های خود را به فروش برساند.

“کریس جونز”( Chris Jones) مدیر و تحلیلگر برتر مرکز Canalys در این خصوص گفت: «رونق بازار جهانی گوشی‌های هوشمند پیشرفته همچنان رو به افزایش است، اما شکی نیست که اتفاق اصلی در بخش گوشی‌های هوشمند معمولی و ارزان قیمت رخ می‌دهد».

رشد گوشی‌های هوشمند چینی در فصل دوم سال جاری میلادی ۱۰۸ درصد اعلام شد تا با این اتفاق در مجموع ۸۸٫۱ میلیون دستگاه گوشی ساخت شرکت‌های مستقر در این کشور به دست کاربران جهانی برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا