فیلم

سونی به دنبال تسخیر جایگاه سومین تولیدکننده گوشی

شرکت سونی درصدد است با اجرای طرح‌های متنوع عنوان سومین تولیدکننده بزرگ دنیا را از آن خود کند.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,شرکت ارتباطات همراه سونی در حال برنامه‌ریزی است که در آینده نزدیک سهم خود از بازار گوشی‌های هوشمند مبتنی بر آندروید را به ۲۰ درصد برساند و عنوان سومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند را بعد از سامسونگ و اپل به خود اختصاص دهد.
گزارش‌ها حاکی است، در حال حاضر سهم سونی از بازار فقط هفت درصد است.
سونی با خرید سهم شراکتش از اریکسون، حالا به تنهایی در صدد بر آمده فناوری‌های اصلی همچون برنامه‌های نرم‌افزاری، سرویس‌ها و سخت افزار را به شکلی یکپارچه به کار بگیرد تا محصولاتش مزیت رقابتی پیدا کنند.
بر این اساس سونی در طول سال‌جاری محصولاتی همچون Xperia Z، Xperia Z Ultra و Xperia Z1 را معرفی کرده و توانسته با فروش این گوشی‌ها رقابت خوبی را با سایر تولیدکنندگان آغاز کند.
ارتباطات همراه سونی بخش موبایل و تجهیزات ارتباطی همراه شرکت ژاپنی سونی است. این شرکت قبلا تحت نام سونی اریکسون فعالیت می‌کرد و دو شرکت سونی ژاپن و شرکت ارتباطاتی سوئدی اریکسون در سال ۲۰۰۱ برای تولید موبایل تاسیس شده بود.
دفتر مرکزی شرکت در منطقه همراسمیت شهر لندن قرار دارد. این شرکت تیم‌های توسعه و تحقیقی دیگری در کشورهای سوئد، ژاپن، چین، کانادا، هلند، ایالات متحده، هند و بریتانیا هم دارد.
ارتباطات همراه سونی بیش از ۹ هزار کارمند در سراسر جهان دارد. پس از خرید شرکت سوئدی اریکسون توسط سونی رییس شرکت هیدکی کومیاما و قائم مقام آن آندرس رونواد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا