دسته‌بندی نشده

سیم کارتی شدن دفترچه های تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعیاگنا- رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: حذف دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی و جایگزینی آن با سیم‌کارت در استان یزد به شکل پایلوت آغاز می‌شود و در آینده به ۴۰ میلیون بیمه شده تامین اجتماعی تسری خواهیم بخشید.

 

به گزارش آژانس خبری دولت الکترونیک(اگنا) به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدتقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی با حضور در نمایشگاه تله‌کام ۲۰۱۵ با اشاره به اینکه فاز آزمایشی اجرای سیم‌کارتهای سلامت هوشمند را شروع کرده‌ایم اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح سیم‌کارت جایگزین دفترچه درمانی می‌شود و استفاده از فناوری ارتباطی برای بیمه شده‌ها محقق می‌گردد.

 

وی عنوان کرد: این راهکار ابتدا به شکل پایلوت در استان یزد اجرا و دفترچه‌‌های درمانی آنها حذف می‌شود و اگر اجرای آن موفقیت‌آمیز باشد در آینده ۴۰ میلیون بیمه شده تامین اجتماعی تحت امر قرار می‌گیرند.

 

او افزود: در گام اول بیماران خاص تحت پوشش این خدمت قرار گرفته و کنترل هزینه‌های آنها از جمله اقدامات این طرح است. 

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی با اشاره به پرونده الکترونیکی در یک سال و نیم پیش در تامین اجتماعی تحت HIF آغاز شده است، گفت: هزینه‌های دارویی بیماران خاص قالبا ۳۰ درصد کل هزینه‌های دارویی را شامل می‌شود که برای کنترل هزینه‌های آنها این پروژه را تعریف کردم. 

 

نوربخش اظهار کرد: سالانه ۲۶ میلیارد تومان صرف چاپ دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی می‌شود که می‌توانیم با ارائه این خدمات بر روی سیم‌کارت در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم. 

 

وی در پایان عنوان کرد: شبکه ارتباطی که برای این طرح در نظر گرفته شده کارکرد آفلاین هم دارد و در موارد اختلاف در شبکه می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا