دسته‌بندی نشده

شبکه داخلی اینترانت در دولت یازدهم ۲۰ برابر می شود

Image result for ‫شبکه داخلی اینترانت‬‎شبکه خبری دولت الکترونیک – مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه ظرفیت شبکه IP داخلی (اینترانت) کشور ۲٫۴ ترابیت بر ثانیه است، گفت: این ظرفیت در چهار سال دولت یازدهم به ۲۰ ترابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود خسروی گفت: در ابتدای سال ۹۳ و شش ماه پس از آغاز دولت یازدهم، ظرفیت شبکه IP داخلی حدود ۱٫۲ ترابیت بر ثانیه بود که اکنون با افزایش دو برابری به ۲٫۴ ترابیت بر ثانیه رسیده است.
وی اظهار داشت: تا پایان سال جاری نیز برنامه افزایش این ظرفیت به ۴هزار گیگابیت در ثانیه وجود دارد که طبق برنامه ریزی ها، قرار است ظرفیت IP داخلی تا پایان سال آینده به ۱۰ ترابیت بر ثانیه افزایش یابد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزود: تا پایان دولت یازدهم نیز ظرفیت شبکه IP داخلی به ۲۰ ترابیت بر ثانیه افزایش خواهد یافت.
براساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار است همزمان با توسعه خدمات و محتواها و تامین زیرساخت های مورد نیاز در این شبکه تا پایان سال ۹۴ یعنی پایان برنامه پنجم توسعه، ۶۰ درصد خانوارها با اتصال پرسرعت به شبکه ملی اطلاعات یا اینترانت ملی متصل شوند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا