دسته‌بندی نشده

شرکت هک شده ایتالیایی یک دولت خارجی را عامل حمله دانست

شرکت هک شده ایتالیایی یک دولت خارجی را عامل حمله دانستشبکه خبری دولت الکترونیک -مدیر عامل شرکت Hacking Team مدعی است حمله به این شرکت به دلیل پیچیدگی‌هایش کار یک دولت و شخصی است که بودجه زیادی در اختیار داشته است.
شرکت ایتالیایی Hacking Team مدعی است احتمالا یک دولت خارجی حمله هکری به سرورهای این شرکت را هدایت کرده و هشدار داده اطلاعات مسروقه موجب سوءاستفاده‌های فراوان می‌شود.

به نقل از رویترز، ۴۴۰ گیگابایت از اسناد هک شده Hacking Team که بر روی سایت ویکی لیکس منتشر شده نشان می‌دهد که بسیاری از دولت‌های جهان از نرم‌افزارهای جاسوسی این شرکت ایتالیایی برای کنترل شهروندان خود و سرقت اطلاعات خصوصی انها سؤاستفاده می‌کرده‌اند.
از جمله کشورهایی که نهادهای دولتی و نظامی و قضایی آنها با Hacking Team در ارتباط بوده و نرم‌افزارهای جاسوسی این شرکت را خریداری کرده‌اند می‌توان به آمریکا، آلمان، کره جنوبی، سوئیس، روسیه، مصر، هند، عربستان سعودی، سودان و … اشاره کرد.
David Vincenzetti مدیرعامل این شرکت مدعی است با توجه به پیچیدگی حمله یاد شده احتمالا عامل آن یک دولت بوده و توسط فردی سازمان دهی شده که بودجه زیادی در اختیار داشته است. وی از اشاره به نام دولتی خاص خودداری کرد.
او از مشتریان خود خواست تا زمان به روزرسانی برنامه‌های عرضه شده این شرکت از استفاده از آنها خودداری کنند.
Hacking Team از دوازده سال پیش نرم‌افزارهای جاسوسی از کاربران اینترنت منتشر می‌کند و در سال ۲۰۱۲ از سوی سازمان گزارشگران بدون مرز به عنوان یکی از پنج شرکت تجاری بزرگ دشمن اینترنت لقب گرفته بود.

 منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا