دسته‌بندی نشده

شمارش معکوس برای مسدود شدن استیکرهای تلگرام در ایران

خبرگزاری فارس: شمارش معکوس برای مسدود شدن استیکرهای تلگرام در ایرانشبکه خبری دولت الکترونیک – پیام‌رسان تلگرام از ابتدای ورود خالی از هر نوع استیکر بود، کمی بعد ویژگی ساخت استیکر یکی از قابلیت‌‌های پرطرفدار این برنامه شد؛ اما خلاقیت افراطی، این استیکرها را دردسرساز کرد.

پس از مقبولیت پیام‌رسان تلگرام در ایران، مدت زیادی نگذشت که نگرانی از بابت ساخت استیکرهای غیراخلاقی و توهین آمیز نسبت به برخی شخصیت‌ها ابراز شد. قابلیتی که احتمال مسدودسازی این پیام‌رسان در ایران را تقویت کرد.

اخیرا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از سفرهای استانی خود، اعلام کرده: پس از ساخت استیکرهای نامناسب در برنامه تلگرام در مصاحبه‌ای عنوان کردم که این برنامه مسدود خواهد شد. پس از این مصاحبه، مدیران شرکت تلگرام با ما تماس گرفتند و با عذرخواهی بیان کردند سیستمی برای همه کاربران دنیا طراحی کرده‌اند که کاربر بتواند استیکر بسازد، اما نمی‌دانستند برخی کاربران در ایران از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند بنابراین مسئولان تلگرام عنوان کرده‌اند این امکان را در ایران مسدود می‌کنند تا بتوانند در ایران حضور داشته باشند.

واعظی گفت: در پاسخ آنان عنوان کردم که در صورت عدم تکرار این موضوع، این نهاد نیز ممانعتی برای فعالیت تلگرام در ایران ندارد و تلگرام در ایران مسدود نمی‌شود. هر شبکه اجتماعی که در ایران در حال فعالیت است، محدودیتی برای آن نداریم اما اگر بخواهد قوانین ایران را زیر پا بگذارد و محتوای غیر اخلاقی در آن انتشار یابد، قطعاً تحمل نمی‌کنیم.

به این ترتیب در آینده نزدیک شاهد حذف این قابلیت تلگرام در کشور خواهیم بود.

انتهای پیام

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا