دسته‌بندی نشده

شناسایی بیش از ۳۰۰ سایت قمار

رییس پلیس فتای ناجا از شناسایی بیش از ۳۰۰ سایت شرط‌بندی و قماربازی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک,سردار کمال هادیانفر درباره روند رو به رشد استفاده از اینترنت در کشور و پدید آمدن تعدادی از جرایم جدید و نوظهور، یکی از این جرایم را راه‌اندازی سایت‌های قماربازی آنلاین و شرط‌بندی فوتبال عنوان کرد و گفت: این سایت‌ها در ابتدا قربانیان خود را با ترفند درخواست واریز مبلغی طعمه قرار می‌دهند و سپس به آنها اجازه پیش‌بینی نتایج را می‌دهند.
وی افزود: در این سایت‌ها برای جذب مشتری و جلوگیری از شک کاربران به روند فعالیت سایت، افرادی به عنوان برنده اعلام می‌شوند که در اکثر موارد این افراد مدیر سایت با اسامی جعلی یا دوستان و آشنایان او هستند.
هادیانفر با بیان اینکه پلیس با سایت‌های شرط‌بندی و قماربازی ضمن هماهنگی با دستگاه‌قضایی برخورد قاطع می‌کند، از شناسایی بیش از ۳۰۰ سایت شرط‌بندی و قماربازی ، خبر داد. رییس پلیس فتا ناجا گفت: متاسفانه سایت‌های شرط‌بندی با توجه به اینکه در فضای سایبر زمینه فعالیت بیشتری دارند، در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته‌اند. وی ادامه‌داد: این سایت‌ها معمولاً از کاربران خود کلاهبرداری می‌کنند یا حداقل آنها را وارد جرم قماربازی می‌کنند، مدیران برخی از این سایت‌ها پس از اینکه افراد برای دریافت کد کاربری مبالغی را پرداخت کردند با بستن سایت و برداشت پول اقدام به کلاهبرداری می‌کنند یا وضعیت را به گونه‌ای رقم می‌زنند که افراد مرتبط با خودشان در قرعه‌کشی‌ها و شرط‌بندی‌ها برنده شوند.
رییس پلیس فتا ناجا در ادامه شرط‌بندی از طریق ایجاد حساب کاربری را نیز بر اساس ماده‌های ۹۲۹، ۹۳۲ و ۹۳۴ قانون مجازات اسلامی از مصادیق قمار عنوان کرد و به شهروندان توصیه کرد: به سایت‌های شرط‌بندی و قمار به ویژه سایت‌های فعال در زمینه فوتبال اعتماد نکنید؛ زیرا فعالیت این سایت‌ها عمدتاً به عنوان مصادیق قمار شناخته شده و قصدشان کلاهبرداری است.
هادیانفر با بیان اینکه گردانندگان این سایت‌ها طبق قانون مرتکب جرم شده‌اند و پلیس با آنها برخورد می‌کند از شهروندان خواست تا اگر با چنین سایت‌هایی روبرو شدند یا تبلیغ آن را به صورت پیامک دریافت کردند به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir تماس با ما مراجعه کرده و موضوع را با پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در میان بگذارند و ضمن همکاری با پلیس زمینه ارتکاب جرم را از مجرمان در فضای مجازی بگیرند.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ادامه‌داد: پلیس فتا بر اساس ماده ۵۲ قانون جرایم رایانه‌ای می‌تواند با استفاده از سایر قوانین با قمارخانه‌های اینترنتی برخورد کند و دست پلیس در این رابطه باز است و امکان رسیدگی وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا