دسته‌بندی نشده

شوکه شدن تلگرام با توافق هسته‌ای

Image result for ‫شوکه شدن تلگرام با توافق هسته‌ای‬‎شبکه خبری دولت الکترونیک –لحظاتی پیش و پس از اعلام توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ کاربران نرم افزار تلگرام با اختلال و قطعی گسترده روبرو شدند.

لحظاتی پیش و پس از اعلام توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ کاربران نرم افزار تلگرام با اختلال و قطعی گسترده روبرو شدند.

به دنبال ایجاد مشکلات مختلف در دسترسی به وایبر، کندی و اختلالات این شبکه ارتباطی، بسیاری از کاربران آن به سمت تلگرام مهاجرت کردند و بدین ترتیب طی مدتی نه چندان طولانی، ایران موفق شد نام خود را به عنوان دومین کشور از نظر تعداد کاربران تلگرام به ثبت برساند.
اما تلگرام که در ابتدای کار این امکان را در اختیار کاربران خود می‌گذاشت که حتی فایل‌ های تصویری و فیلم‌ها را در عرض چند ثانیه ارسال کنند، طی چند ماه اخیر به نسبت کندتر از قبل شد و در موارد متعدد برخی کاربران آن از اختلالات جدی در کار با این نرم‌افزار ناراضی بودند.
بعد از این ماجرا و ادامه‌دار شدن اختلالات، معاون وزیر ارتباطات از نامه‌نگاری رسمی با تلگرام برای دعوت از آنها جهت رفع مشکلات این برنامه در ایران خبر داد.
بر همین اساس؛ مدیران تلگرام با معماری جدید و چینش سرور و آی‌پی‌های جدید، ظرفیت ترافیک برای کاربران ایرانی را چند برابر کردند تا مشکل پیش‌آمده از آن‌سوی مرزها حل شود.
با برنامه ریزی مدیران تلگرام؛ مشکلات این پیام رسان در ایران حل شده به نظر می رسید که بلافاصله پس از اعلام خبر توافق ایران و ۱+۵ تلگرام به شوک فرو رفت و کاربران نرم افزار تلگرام با اختلال و قطعی گسترده روبرو شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا