دسته‌بندی نشده

ظرفیت فیبر نوری افزایش می یابد

فیبر نوریبه گزارش خبرگزاری فارس، مهدی راسخ در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید اداره‌ کل فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد توجه رهبر انقلاب موجب توسعه و پیشرفت کشور خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد و توسعه کشور را مبتنی بر IT دانست و بیان کرد: توسعه این فناوری در کشور مدنظر دولت یازدهم است و دولت به دنبال توسعه پایدار در کشور است.

وی با بیان اینکه منحنی رشد در سراسر کشور باید برابر باشد، عنوان کرد: در سال‌های گذشته منحنی رشد در کشور بر مبنای توسعه پایدار نبوده و همین امر موجب شده تا استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد از مشکلات اولیه در حوزه‌های مختلف رنج ببرد.

راسخ، شعار فناوری اطلاعات را IT موتور محرک و پیشران توسعه خواند و گفت: وزیر ارتباطاعات و فناوری اطلاعات در طول دو سال خدمت دولت تدبیر و امید به ۳۱ استان کشور سفر کرده و از نزدیک مشکلات استان‌ها را بررسی کرده است.

معاون مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با تصویب ماده واحده‌ در مجلس شورای اسلامی درصدی از درآمد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که وارد دولت می‌شد صرف احداث زیرساخت‌ها در این حوزه خواهد شد.

وی ایجاد زیرساخت‌ها را از برنامه‌های مهم این وزارتخانه دانست و عنوان کرد: در دو سال اخیر ظرفیت فیبر نوری کشور چندین برابر افزایش داشته و برخی از طرح‌های توسعه فناوری اطلاعات اجرایی و انجام شده است.

راسخ با بیان اینکه وزارت ارتباطات کمک‌های لازم را برای توسعه دولت الکتروینک در استان‌ها انجام‌ می‌دهد، بیان کرد: کاهش فساد اداری و سلامت اداری از نتایج و برکات اجرای دولت الکتروینک در کشور خواهد بود.

معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: دولت به جد پیگیر اجرای دولت الکتروینک در سطح استان‌ها است و هرگونه مانع و مشکلاتی در این خصوص را حل و فصل می‌کند.

وی توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی دیگر از برنامه‌های وزارت ارتباطات برشمرد و اضافه کرد: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تبدیل دانش به تولید و خدمات مورد حمایت این وزارتخانه است.

راسخ رتبه کهگیلویه و بویراحمد در شاخص توسعه یافتگی در زمینه اطلاعات و فناوری اطلاعات را ۲۰ عنوان کرد و گفت: مدیرکل جدید فناوری اطلاعات این استان با کمک و همراهی مجموعه استان این شاخص را در استان ارتقاء دهد.

معاون وزارت فناوری اطلاعات با بیان اینکه مشکلات پوشش شبکه‌های تلفن همراه این استان در سطح مرکز پیگیری می‌شود، افزود: زمانی که سازمان پست به دولت یازدهم واگذار شد بالغ بر ۳۰۰ میلیارد بدهی داشت و حتی این سازمان در پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکل روبه‌رو بود اما با رفع مشکلات موجود، درآمد پست در سال‌جاری ۸۰۰ میلیارد تومان دیده شده است.

وی در ادامه به توسعه پست‌بانک‌ در استان‌ها اشاره کرد و گفت: پست بانک باید در خدمت مناطق روستایی و محروم باشد و به هیچ وجه پست بانک رقیب سایر بانک‌ها به شمار نمی‌رود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا