دسته‌بندی نشده

ظرفیت VOIP به ۲۰ هزار مکالمه هم‌زمان رسید

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با تاکید بر افزایش میزان ظرفیت سیستم VOIP در یک سال گذشته گفت: ظرفیت سیستم VOIP در سال ۹۲ به ۲۰ هزار مکالمه هم‌زمان ارتقا پیدا کرد.

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, محمود خسروی با بیان این مطلب افزود: سیستم VOIP که با ظرفیت ۱۷هزار و ۵۰۰ مکالمه هم‌زمان در سال ۹۱ راه‌اندازی شد، در سال ۹۲ به ۲۰ هزار مکالمه هم‌زمان ارتقا پیدا کرد.

وی با بیان اینکه ترانزیت ارتباطات بین‌الملل از حدود STM1 2 در سال ۸۴ به ۷۵۰ STM1 تا خرداد ماه سال ۹۲ افزایش یافته، گفت: پیش‌بینی می‌شود ترانزیت ارتباطات بین‌الملل به STM1 10000 تا پایان سال ۹۲ توسعه یابد. وی با اشاره به حضور موثر شرکت ارتباطات زیرساخت در عرصه ارتباطات منطقه‌ای و بین‌المللی در خصوص افزایش پهنای باند بین‌الملل نیز گفت: پهنای باند بین‌الملل از Gbps 1/4 در شهریور ماه سال ۸۴ به Gbps 110 در ابتدای مرداد ماه سال ۹۲ افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود به Gbps 200 تا پایان سال ۹۲ توسعه یابد.
خسروی افزود: با اجرای پروژه‌های IP/MPLS و ارتقای شبکه دیتا، ظرفیت شبکه IP داخل کشور از Gbps14 در سال ۸۷ به Gbps 550 تاکنون توسعه یافته و در نظر است به Gbps 1200 در پایان سال ۹۲ افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: توسعه شبکه ملی زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار از فناوری‌های نوین به منظور تامین پهنای باند و خدمات مورد نیاز متقاضیان مختلف کشور و بین‌المللی به صورت یکپارچه، پایدار، قابل اطمینان و ایمن جزو اهداف کلان این شرکت دنبال می‌شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا