فیلم

عربستان، بزرگترین بازار آی تی خاورمیانه

ارزش بازار آی تی خاورمیانه سال گذشته از مرز یک میلیارد دلار گذشت و پیش‌بینی می‌شود ارزش آن تا سال ۲۰۱۶ به ۱۲ میلیارد دلار برسد.

خبرگزاری فارس: عربستان، بزرگترین بازار آی تی خاورمیانه

 

به گزارش شبکه خبری دولت الکترونیک, تازه‌ترین بررسی‌های موسسه پژوهشی آی دی سی نشان می دهد که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ حدود ۹ درصد از سرمایه‌گذاری‌های جدید انجام شده از سوی مدیران برتر فناوری در عربستان بر روی فناوری‌های پیشرفته‌ای همچون محصولات همراه، خدمات کلود، فناوری‌های اجتماعی و تحلیل حجم بالای اطلاعات یا big data صورت می‌گیرد.

البته این رقم تنها ۲۵ درصد از کل بودجه فناوری اطلاعات فعلی در عربستان را به خود اختصاص داده است و انتظار می رود این رقم در آینده افزایش یابد.

محققان آی دی سی بر این باورند که حداقل ۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک مدیران ارشد در این کشور و به خصوص مدیران بخش انرژی باید بر روی تقویت پلاتفورم‌های جدیدی متمرکز شود که نهادهای دولتی را با تازه‌ترین دستاوردهای دنیای آی تی آشنا کند.

بررسی‌های آی دی سی همچنین حاکیست تقاضا برای خدمات کلود در خاورمیانه به سرعت در حال افزایش است و بیشترین رشد در این زمینه مربوط به عربستان و امارات با ۴۹٫۷ و ۴۳٫۷ درصد است که طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ رخ می دهد.

این موسسه چهار بازار آی تی بزرگ کشورهای در حال توسعه در منطقه را مربوط به عربستان، قطر، امارات متحده عربی و ترکیه می‌داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا