دسته‌بندی نشده

عرضه عدسی‌های هوشمند بر روی عینک‌های عادی

شرکت نوکیا با فناوری جدیدی به نام Vuzix Waveguide برای بهبود شرایط عینک‌های هوشمند گامی بسیار مفید و عظیم برداشته است و امکان گذاشتن لنزهای هوشمند بر روی قاب عینک‌های معمولی و روزمره را خواهد داد.

شاید داشتن یک عینک هوشمند برای بسیاری امری عادی تلقی شود ولی هنوز که هنوز است ظاهر این عینک‌ها آنها را برای استفاده در محیط‌های عمومی کمی غیرمتعارف ساخته است ولی راهکار در اینت زمینه چیست؟

عرضه عدسی‌های هوشمند بر روی عینک‌های عادی
به گزارش شبکه خبري دولت الکترونيک فناوری Vuzix Waveguide به سازندگان اجازه می‌دهد تا فریم‌های عادی را به‌عنوان پلتفرم میزبان خود در نظر گرفته و تنها شیشه عینک شما را هوشمند کند.
به این ترتیب در هیچ محیطی هیچ کس مورد غیرعادی و غیرمتعارفی را در ظاهر شما حس نخواهد کرد در حالی که از تمامی امکانات عینک‌‌های هوشمند بهره‌مند هستید.

این فناوری توسط این غول فنلاندی به شما اجازه داشتن دید ۳۰ درجه‌ای برای مشاهده محتوا، استفاده از نمایشگر با کیفیت ۷۲۰P و بهره‌مند شدن از فیلم‌برداری به کیفیت ۱۰۸۰P را می‌دهد.
این لنز می‌تواند ۲۵۶ رنگ مختلف را تمایز داده و از طریق درگاه USB به ابزارهای جانبی متصل گردد.

ضخامت این عدسی برابر با ۱.۴ میلی‌متر خواهد بود که برای یک عینک هوشمند بسیار نازک به نظر می‌رسد.

این فنّاوری در حال حاضر با کد M2000AR در مراحل پایانی تحقیق و توسعه قرار دارد و در نمایشگاه CES 2014 به‌صورت رسمی از آن پرده‌برداری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا